Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Legendarny kapelan z lasu

Kilkaset osób wzięło udział na Hali Łabowskiej w Mszy św. w intencji ks. Władysława Gurgacza.

- Mimo niesprzyjającej aury frekwencja była największa w historii naszych regularnych, corocznych spotkań – informuje Jerzy Basiaga z Fundacji "Osądź mnie Boże" im. ks. Władysława Gurgacza.

Na Halę Łabowską 5 września przybyli parlamentarzyści z Nowego Sącza, Tarnowa i Warszawy, samorządowcy i patrioci z całej Polski i z zza granicy.

Grupa rekonstrukcyjna z Nowego Targu, poczty sztandarowe, m.in. Żołnierzy Armii Krajowej, harcerzy, Młodzieży Wszechpolskiej, Stowarzyszenie "Solidarni 2010", Straż Miejska z Nowego Sącza, przedstawiciele szkół podstawowych.

Nie zabrakło też siostrzenicy ks. Gurgacza, legendarnego kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, pani Marii Kuczmy z Rzeszowa.

Pierwszy raz przybyli na tę uroczystość gorliczanie z doktorem Franciszkiem Rachelem. IPN oddział w Krakowie reprezentowała Roksana Szczypta- Szczęch. Na Hali Łabowskiej zgromadziło się też liczne grono młodzieży, miłośników historii oraz patriotów.

Mszę świętą celebrował ks. Henryk Michalak w koncelebrze kilkunastu kapłanów.

- Jezus przepowiedział swoim uczniom, że będą ponosić cierpienie na Ziemi Świętej i poza jej granicami. Mówił o tym wszystkim za swojego ziemskiego życia, gdy ich rozsyłał na pierwsze drogi misyjne. Jezus przepowiedział, że podzielą jego los, ale umacniał nas, abyśmy się nie bali, bo prawda na końcu zawsze zwycięża. Postawa Boga względem wysłanych uczniów skłania nas do wierności. Cena wierności jest ceną najwyższą. Hołd dzisiaj składany naszym bohaterom i męczennikom, którzy szli do lasu bo Ojczyzna była oddana przez polityków zachodu w niewolę bolszewizmu - mówił w homilii ks. Michalak.

Koncelebra Mszy  św.   Koncelebra Mszy św. fot. organizatora Uczestnicy uroczystości   Uczestnicy uroczystości fot. organizatora

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma