GN 48/2020 Archiwum

Dotknąć Zmartwychwstałego

W Mielcu odbędzie się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej.

Od 20 do 27 września potrwa w Mielcu Festiwal Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Dotknąć Zmartwychwstałego”. 

– Jest to wydarzenie, podczas którego poprzez warsztaty, koncerty i spotkania, rozpocznie się przygotowanie Mielca i całej diecezji do większej otwartości na ewangelizację. W najbliższą sobotę, 12 września o godz. 19 będzie sprawowana w Mielcu Eucharystia pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia, jako zaczyn dla całej inicjatywy – pisze w specjalnym zaproszeniu br. Marcin Świąder OFMCap., który podczas festiwalu będzie prowadził warsztaty pisania ikon. 

Organizatorami festiwalu są mieleckie parafie oraz Samorządowej Centrum Kultury w Mielcu. 

– Festiwal jest inicjatywą non profit. Wszystkie wydarzenia są nieodpłatne dla uczestników, a jako organizatorzy festiwalu mamy tylko jedną intencję. Chcemy poprzez doświadczenie kultury wskazać drogę do Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, który może dotknąć najgłębszych otchłani naszego życia i poprzez Słowo, liturgię i wspólnotę dawać doświadczenie powstania ze śmierci, które dotykają nas w codzienności – informują organizatorzy.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się na nie zapisać przez wypełnienie formularza pobranego ze strony festiwalu. Więcej informacji znajdziesz tutaj
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama