GN 48/2020 Archiwum

Koncert - spotkanie z Bogiem przejdź do galerii

W ramach trwającego w tarnowskiej katedrze Tygodnia Maryjnego w piątek, 11 września, odbył się wieczór uwielbienia.

Na Placu Katedralnym, na specjalnie przygotowanej scenie stanęła Grupa Uwielbienia z Krakowa i ks. Artur Ważny, i wspólnie poprowadzili wieczór uwielbienia Boga.

– Zaczynamy spotkanie modlitwą, jako ludzie wiary. Ci, którzy nie mają łaski wiary, nie będą, rozumieć tego, co dziać się będzie. Dla nich będzie to koncert, ale dla tych, którzy wierzą, będzie to spotkanie z Miłością, będzie to doświadczenie spotkania z Bogiem, który kocha pierwszy. Chcemy, prosimy, by dziś Bóg pokazał nam, że On sam wychodzi pierwszy – mówił we wstępie ks. Artur Ważny. 

Piątek, w ramach Tygodnia Maryjnego, należy do młodzieży. – Modlimy się za młodzież, zapraszamy młodzież do modlitwy, także do tego wieczornego uwielbienia – mówi ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej.

Na wieczorną Mszę św. w katedrze przybyło wielu ludzi, podobnie na wieczór uwielbienia. W tym wielu młodych. Niektórzy, jak młodzież z Tarnowca, w pieszej pielgrzymce do sanktuarium MB Bolesnej.

– Ten wieczór to także element przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Budujemy wspólnotę wiary. Mam nadzieję, że koncert służy rozpaleniu serc, zwłaszcza młodych, by chciały przyjąć dar ŚDM i łaski jakie Jezus dla nas przygotowuje. Tu, u nas, wypraszamy łaski przez wstawiennictwo MB Bolesnej, która w piecie jest czczona w katedrze – dodaje ks. Nita. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama