Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Koncert - spotkanie z Bogiem przejdź do galerii

W ramach trwającego w tarnowskiej katedrze Tygodnia Maryjnego w piątek, 11 września, odbył się wieczór uwielbienia.

Na Placu Katedralnym, na specjalnie przygotowanej scenie stanęła Grupa Uwielbienia z Krakowa i ks. Artur Ważny, i wspólnie poprowadzili wieczór uwielbienia Boga.

– Zaczynamy spotkanie modlitwą, jako ludzie wiary. Ci, którzy nie mają łaski wiary, nie będą, rozumieć tego, co dziać się będzie. Dla nich będzie to koncert, ale dla tych, którzy wierzą, będzie to spotkanie z Miłością, będzie to doświadczenie spotkania z Bogiem, który kocha pierwszy. Chcemy, prosimy, by dziś Bóg pokazał nam, że On sam wychodzi pierwszy – mówił we wstępie ks. Artur Ważny. 

Piątek, w ramach Tygodnia Maryjnego, należy do młodzieży. – Modlimy się za młodzież, zapraszamy młodzież do modlitwy, także do tego wieczornego uwielbienia – mówi ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej.

Na wieczorną Mszę św. w katedrze przybyło wielu ludzi, podobnie na wieczór uwielbienia. W tym wielu młodych. Niektórzy, jak młodzież z Tarnowca, w pieszej pielgrzymce do sanktuarium MB Bolesnej.

– Ten wieczór to także element przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Budujemy wspólnotę wiary. Mam nadzieję, że koncert służy rozpaleniu serc, zwłaszcza młodych, by chciały przyjąć dar ŚDM i łaski jakie Jezus dla nas przygotowuje. Tu, u nas, wypraszamy łaski przez wstawiennictwo MB Bolesnej, która w piecie jest czczona w katedrze – dodaje ks. Nita. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma