Nowy numer 49/2020 Archiwum

Niedziela z o. Pio przejdź do galerii

Ponad 10 tys. osób wzięło udział w festynie w Zawadzie k. Nowego Sącza zorganizowanym przez grupy modlitewne o. Pio.

– Główny ciężar organizacyjny tego przedsięwzięcia spoczywa na Grupie Modlitewnej św. o. Pio działającej przy par. pw. św. Małgorzaty, ale chętnie włączają się w pomoc także inne grupy z naszej diecezji, z Mielca, Szczawnicy, Krościenka, Tarnobrzega czy Tarnowa – mówi ks. Andrzej Liszka, moderator grup św. o. Pio w diecezji tarnowskiej.

Festyn pod hasłem „Niedziela z o. Pio” odbył się w tym roku po raz 12. – Chodzi przede wszystkim o integrację, o to, byśmy poczuli się jedną wielką rodziną o. Pio – wyjaśnia ks. Liszka. Przedsięwzięciu towarzyszy także cel charytatywny. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży ziemi sądeckiej, a pochodzącej z rodzin ubogich, a także pomoc rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej oraz na adopcję dzieci z Kongo Brazzaville, gdzie od 25 lat pracuje ks. Bogdan Piotrowski.

– Spotykamy się z ogromną życzliwością ze strony darczyńców i uczestników. To dzięki nim możemy pomagać innym. Przygotowaliśmy 3600 fantów. U nas każdy los wygrywa, a tych sprzedaje się 600 w ciągu godziny – mówi Magdalena Dróżka, animator świecki Grupy św. o. Pio przy par. pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

W diecezji tarnowskiej jest prawie 60 grup modlitewnych św. o. Pio. Pierwsza została erygowana 16 lat temu przy par. pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu przez ks. bp. Wiktora Skworca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama