Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dzień (Świętej) Rodziny

Tarnowska parafia ks. misjonarzy chce pomóc Danielowi Patykowi. Zaprasza na charytatywny festyn.

Parafia pw. Świętej Rodziny w Tarnowie organizuje 26 września 2015 roku. festyn parafialny „Dzień (Świętej) Rodziny”.

Impreza ma charakter charytatywny. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie dla Daniela Patyka.

Choruje on na zapalenie mózgu o podłożu autoimmunologicznym. Choroba ta, praktycznie nieznana w Polsce, spowodowała całkowity paraliż. Jedyną szansą jest leczenie i rehabilitacja Daniela w klinice w Mediolanie.

Festyn odbędzie się na placu OHP, przy ulicy Mościckiego 27.

– Chcemy, aby nasz festyn zgromadził całe rodziny, zapewnił dobrą zabawę wszystkim, pomógł w budowaniu więzi i zachęcił do pomocy Danielowi – mówi ks. Łukasz Olszewski.

Spotkanie rozpocznie się 14.30. Na dużej scenie wystąpi wielu twórców, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. – Wystąpią zespoły kabaretowe, złożone z dzieci i dorosłych. Zobaczymy pokazy brazylijskiej capoeiry (połączenie sztuki walki z tańcem) oraz tańca nowoczesnego. Pojawi się straż graniczna pokazując m.in. umiejętności psa tropiącego przemyt – dodaje ks. Łukasz. 

Od 17.00 rozpoczną się koncerty zespołów rockowych. Najpierw wystąpi Kapela.N – formacja, której członkami są księża ze Zgromadzenia Misji. Muzykom w sutannach udało się połączyć melodyjne, gitarowe brzmienia z tekstami zaczerpniętymi z przeżywanej wiary.

Następnym wykonawcą będzie Piotr Kita – znany muzyk tarnowski, który z sukcesami występował w jednym z telewizyjnych, muzycznych talent show. Po godzinie 19 na scenę wejdzie tarnowski zespół Przystanek Mrówkowiec, który zaśpiewa znane rockowe szlagiery w swojej własnej, autorskiej, brawurowej interpretacji. 

– Również poza sceną znajdziemy na festynie wiele atrakcji. Prowadzone będą zabawy dla dzieci. Będzie można napisać życzenia dla Daniela i odebrać nagrodę rzeczową. Nasi parafianie zadbają o poczęstunek, przygotowane będą domowe ciasta, słodycze, kiełbasa z grilla, tradycyjny chleb ze smalcem, gorąca zupa i zimne napoje. Będzie można zadbać o swoje zdrowie (badanie ciśnienia i cukru, masaże lecznicze, porady rehabilitacyjne) oraz o urodę (plecenie warkoczyków, kręcenie loków, malowanie twarzy dla dzieci itp.). Przewidziane są również atrakcje dla fanów motoryzacji: będzie można obejrzeć i przejechać się motorami oraz zabytkowymi samochodami. Oczywiście, nawet największe atrakcje nie będą nic znaczyć, jeśli zabraknie na nich ludzi z nich korzystających. Dlatego serdecznie zapraszamy na nasz festyn! Niech będzie to czas radości, zabawy oraz okazja by wesprzeć Daniela – człowieka, który potrzebuje twojej pomocy – mówi ks. Łukasz w imieniu organizatorów. 
Plakat wydarzenia   Plakat wydarzenia
Archiwum parafii

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama