Nowy numer 3/2021 Archiwum

Parafialne przystanie przejdź do galerii

Na 300 dni przed ŚDM w nowosądeckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca przygotowań diecezji tarnowskiej do spotkania z papieżem.

Tysiące młodych ludzi z całego świata przyjedzie do diecezji tarnowskiej na Tydzień Misyjny, który będzie się odbywał od 20 do 25 lipca 2016 roku i poprzedzi Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

- Chcemy, aby ci młodzi ludzie mieli w każdej parafii swoje przystanie. Chociaż to wydarzenie jednorazowe, ma ogromne znaczenie i ma przynieść trwałe owoce - mówił podczas konferencji ks. Paweł Górski, koordynator Komitetu Diecezjalnego. W czasie Tygodnia Misyjnego każda parafia przyjmie ok. 40 osób.

Anna Szczepanek, odpowiedzialna za sekcję wolontariatu, wyjaśniała z kolei, jakie są możliwości podjęcia wolontariatu podczas ŚDM.

Rejestrując się przez internet, można dokonać wyboru rodzaju swojej aktywności spośród trzech: diecezjalny (sekcje: muzyczna, informatyczna i tłumaczeń), akcyjny (przy konkretnych wydarzeniach) i parafialny (młodzi w parafiach, strażacy, harcerze, koła gospodyń wiejskich i wszelkie wspólnoty). Aby zostać wolontariuszem, należy do 20 marca przyszłego roku mieć ukończone 16 lat.

Najbliższym wydarzeniem przygotowującym duchowo do ŚDM jest Trzeci Synaj w Krynicy Zdroju, czyli Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się 26 i 27 września. - Każdy, kto przyjedzie, doświadczy nie tylko piękna Krynicy, ale też odnowienia przymierza z Bogiem - zapewniał ks. Andrzej Faron, koordynator przygotowań do ŚDM w okręgu krynickim. Kapłan podkreślał gościnność kryniczan, okazało się bowiem, że do przyjęcia na nocleg uczestników chętnych jest ok. 700 rodzin. Z kolei burmistrz Krynicy-Zdrój Dariusz Reśko zaznaczył, że wybór Krynicy to szczególne wyróżnienie i zaszczyt. - Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zaistnieć w tym szczególnym wydarzeniu - mówił.

Judyta Zięba, specjalista ds. organizacji imprez w Krynicy-Zdroju, podała natomiast konkretne przykłady zaangażowania. Swój wkład do tej pory zaoferowali m.in. producenci wody mineralnej, makaronów i właściciele pensjonatów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama