Nowy numer 49/2020 Archiwum

Diecezjalne tweety

Diecezja tarnowska ma swój profil na Twiterze. To kolejny krok w stronę jeszcze lepszej komunikacji.

O najważniejszych wydarzeniach w Kościele tarnowskim i nie tylko, będzie można przeczytać na Twitterze. Diecezja ma już profil na tym popularnym serwisie społecznościowym.

Pomysłodawcą jest biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– To ważny dziś sposób komunikacji. Papież Franciszek i niektórzy biskupi także prowadzą własne profile na tym komunikatorze. Jest tam obecne Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Czas na diecezję tarnowską – podkreśla ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz tarnowskiej kurii.

Na Twitterze już pojawiły się pierwsze wpisy ze zdjęciami.

– Chcemy, by było to źródło dotarcia do wielu osób, które wiadomości czerpią z internetu. Będą więc informacje dotyczące diecezji, Kościoła powszechnego i stanowiska KEP w ważnych sprawach – dodaje kanclerz.

– To kolejny kanał komunikacji, użyteczne narzędzie, które umożliwia bezpośrednie i szybkie informowanie o wydarzeniach w diecezji. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków wymagana jest zwięzłość przekazu i uchwycenie sedna sprawy o której informujemy – dodaje ks. Mateusz Szyszka z tarnowskiej kurii, jeden z prowadzących profil diecezji na Twitterze.

Informacje można znaleźć pod adresem @DiecezjaTarnow.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama