Nowy numer 48/2020 Archiwum

(Święta) Rodzina dla Daniela przejdź do galerii

Daniel zachorował na rzadką chorobę. Tarnowianie okazali mu serce.

Parafia pw. Świętej Rodziny zorganizowała festyn charytatywny, dochód z którego zostanie przekazany na leczenie Daniela Patyka. Trzydziestokilkuletni mężczyzna choruje na zapalenie mózgu o podłożu autoimmunologicznym. Choroba ta, praktycznie nieznana w Polsce, spowodowała całkowity paraliż. Jedyną szansą jest leczenie i rehabilitacja Daniela w klinice we Włoszech.

- Impreza była pomyślana na dzień wcześniej, ale ze względu na pogodę musieliśmy podjąć trudną decyzję przesunięcia terminu, ale widocznie jak się okazało, festyn miał być w samą uroczystość naszego założyciela, którego celem była pomoc potrzebującym, św. Wincentego a Paulo - mówi ks. Łukasz Olszewski, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy z parafii pw. św. Rodziny w Tarnowie.

Podczas festynu odbyło się szereg atrakcji, występy, koncerty na scenie, stanowiska kulinarne, upiększające, badające zdrowie. Można było także napisać kartkę z życzeniami dla Daniela.

- Daniela znaliśmy od małego dziecka, bo jest z roku mojej Beatki, wychowywali się razem na podwórku przy Krasińskiego, zanim zmienili miejsce zamieszkania. Te życzenia, które piszę, są więc szczególne. Mam nadzieję, że poczuje wsparcie stąd, że jesteśmy z nim, pamiętamy o nim - mówi Barbara Wójcik z parafii św. Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama