Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ewangelizacja po duńsku przejdź do galerii

Przez kilka dni od 2 października można w Łęgu Tarnowskim obejrzeć opowiedziane przez duńskie dzieci dzieje zbawienia.

Opowieść jest w formie mozaiki-patchworku, a powstała w 2003 roku jako projekt wieloprzedmiotowy w szkole św. Albana w Odense (Dania). Dzieci z klas II do VIII przy pomocą młodzieży z lokalnego katolickiego klubu pod kierownictwem pochodzącej z Góry Motycznej koło Dębicy zakonnicy s. Terezji Piękoś, służebniczki dębickiej, pracowały nad mozaiką przez dwa miesiące.

- Panorama mozaikowa ukazuje plan Bożego zbawienia w pigułce. Oryginał ma 8,5 m długości i wysokość 1 m. Praca przez parę lat wędrowała po parafiach i szkołach w Danii. Okazało się, że czytelne przesłanie, opowiedziana historia może służyć nadal dziełu ewangelizacji, także przed Światowymi Dniami Młodzieży. Dlatego towarzyszą obrazom objaśniające podpisy. Mozaika znów wędruje po Danii. My zrobiliśmy ekspozycję na roll-upach - pokazuje ks. Sylwester Dziedzic, wikariusz z parafii Łęg Tarnowski.

W czasie ŚDM w Krakowie mozaika wraz z tłumaczącymi ją książeczkami w kilku językach ma być prezentowana w jednym z krakowskich kościołów. 

- Skoro powstała taka inicjatywa, to Duch Święty przez to działa. To wymownie ukazane dzieje zbawienia. Można łatwo zobaczyć, że w centrum naszego zbawienia jest Jezus. Bóg towarzyszył zawsze człowiekowi w Starym Testamencie, cały Nowy Testament to świadectwo miłości Bożej do człowieka - opowiada Marysia Grzebieniarz, prezes KSM Łęg Tarnowski.

- Wystawa pokazuje i tłumaczy fundament naszej wiary. Ten fundament trzeba wzmacniać, żeby dobrze przeżyć Światowe Dni Młodzieży. Dzięki tej wystawie ludzie zaczynają też mocniej myśleć o ŚDM, to inspiruje - dodaje Marysia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma