Nowy numer 03/2020 Archiwum

Oko w oko z ks. Oko przejdź do galerii

Ks. Oko: Dla mnie to honor to, że największe ośrodki nienawiści i zdrady Kościoła mnie atakują. To znaczy, że wykonuję dobrą pracę.

W kościele bł. Karoliny w Tarnowie 3 października odbył się wykład ks. dr. hab. Dariusza Oko pt. "Gender jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny". Jego organizatorem było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

- Wiemy, jaka toczy się walka o duszę człowieka, o nasze rodziny, o wiarę. Musimy być świadomi tych zagrożeń i mądrze dokonywać wyboru - mówił Stanisław Klimek, prezes SRK, wyjaśniając motywy organizacji spotkania "Oko w oko z ks. Oko".

Ks. Oko, zwracając się do zebranych członków stowarzyszenia, podkreślił, jak ważna jest ich rola, rola tego rodzaju organizacji, które dbają o rodzinę i o jej jakość. - Rodzina jest najpiękniejszym dziełem Boga, jest miejscem tworzenia się człowieka. Wszystko, co święte, dobre, jest niestety nieustannie zagrożone. Musimy się umacniać, by móc się skutecznie bronić przed atakami na rodzinę - podkreślił teolog.

Jednym z takich zagrożeń jest gender. - Kiedy zaczynałem tę walkę, ludzie nie wiedzieli jeszcze, o co chodzi. 10 lat spędziłem na Zachodzie w ponad 50 krajach i znam te mechanizmy. Wiem, jaka inwazja idzie na Polskę, dlatego chcę bronić przed tym, co można porównać do najazdu bolszewików, którzy chcieli zniszczyć Polskę. To jest rodzaj bolszewickiej, ateistycznej ideologii - mówił profesor z Krakowa.

Ks. Oko odniósł się także do artykułu, jaki na jego temat pojawił się w ostatnim czasie w "Gazecie Wyborczej". - Byłem zaszczycony, ponieważ poświęcono mi półtora razy więcej miejsca niż Putinowi i Obamie - skomentował kapłan. - Wiadomo, że "Gazeta Wyborcza" to jest największy ośrodek nienawiści do Kościoła w Polsce, robi wszystko, żeby Kościół zniszczyć, dlatego jeśli tacy mnie atakują, to się cieszę, bo to jest najlepsze potwierdzenie tego, że dobrze służę Kościołowi. Oczywiście, na pewno część ludzi nie wiedziała, co to znaczy. Dla wielu jestem jednym z głównych obrońców Kościoła i dostaję taki cios w plecy ze strony Watykanu. Wyglądało na to, że to pracownik Kongregacji Nauki Wiary zajął się jakimś wielkim heretykiem. To jednak nie Watykan mnie nienawidzi, ale ks. Charamsa, który zaraz potem przyznaje, że jest gejem - dodaje teolog.

Jak twierdzi, wcześniej też już było kilku, którzy domagali się od Episkopatu, by go ukarano. Zwykle to dla nich źle się kończyło. - Tak było już z Czajkowskim, Bonieckim, Bartosiem, Obirkiem, Prusakiem - mówi ks. Oko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • peperS
  03.10.2015 19:51
  Całym sercem jestem za księdzem Dariuszem Oko.
  Od roku codziennie modlę się za niego.
  I tak już będzie.

  Czas już, aby Episkopat zaczął działać i głosił prawdę w porę i nie w porę, a nie umywał ręce niczym Piłat - wydając obmierzłe komunikaty.

  Ks Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i Tomasza Terlikowskiego trzeba było zakrzyczeć i wysyłać do czubków. Teraz są skutki zaniechań.

  Nie wierzę, że przez 18 lat kapłaństwa nikt z przełożonych nie miał sygnałów. Rozwalacie Kościół.
 • operator
  03.10.2015 20:41
  Nawet nie wyobrażamy sobie jak mocno i często atakowany jest ten kapłan i jak ciężką walkę prowadzi. Wiem że grożono mu wielokrotnie smiercią i próbowano zastraszyć na wiele sposobów. Jest twardy bo walczy chyba z największymi wrogami Kościoła, silnymi i wpływowymi którzy zrobili wode z mózgu milionom ludzi. Szczerze mówiąc mam wrażenie że wszyscy go trochę zostawiliśmy samego na polu walki nie wyłączając hierarchów naszego Kościoła. On potrzebuje modlitwy wielu ludzi o czym wielokrotnie mówił. Proszę Was o modlitwę za ks. Dariusza.
 • katol
  03.10.2015 22:02
  Módlmy się o siły dla tego odważnego kapłana !!!
  doceń 12
 • _jasiek
  04.10.2015 17:13
  _jasiek
  @Hydrus

  Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.

  Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.
  doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama