Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szkoła Maryi w naszym Lourdes przejdź do galerii

W sanktuarium w Porąbce Uszewskiej odbyły się uroczystości odpustowe ku czci MB Różańcowej.

Od piątku do niedzieli (2-4 października) odbywały się uroczystości odpustowe w sanktuarium NMP z Lourdes. Codziennie pierwszym spotkaniem w ciągu dnia jest nabożeństwo godzinek. Pierwsza Eucharystia dnia odbywa się w kościele, pozostałe przy grocie NMP z Lourdes.

Po wieczornych Mszach św. odbywają się procesje różańcowe z lampionami. 

Każdego dnia na modlitwę przychodzi wielu wiernych. Tylko w sobotę do Porąbki Uszewskiej przyszły piesze pielgrzymki m.in. z Sufczyna i Dębna, a na wieczorną Mszę św. z Łysej Góry i Grabna.

– Pieszo szło z naszej niewielkiej parafii ponad 100 osób. Nie liczę tych, którzy do Porąbki dojechali własnym transportem – mówi ks. Marian Urbański, proboszcz parafii Grabno.

– Tu, u tronu Maryi uczymy się miłości Boga, a w konsekwencji miłości bliźniego. Wszyscy, którzy tu przychodzą, przynoszą własne intencje, które czasem chowają w swoim sercu. Jako wspólnota modlimy się, by każde spotkanie z Maryją odmieniało nas, by zbliżało do Boga i do człowieka – mówi ks. Józef Golonka, kustosz sanktuarium w Porąbce Uszewskiej.

Przez trzy dni odpustu po ścieżkach Maryi swoją posługą słowa Bożego prowadził ludzi ks. dr hab. Marek Kluz, prodziekan Wydziału Teologicznego UP JPII w Krakowie, Sekcja w Tarnowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama