Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Życie jest piękne przejdź do galerii

Pod takim hasłem przez Gorlice przeszedł 11 października II Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowany przez miejscowe parafie.

Uczestnicy marszu spotkali się najpierw na Eucharystii w gorlickiej bazylice Narodzenia NMP.

Po Mszy św. na Rynku odbyło się spotkanie z dr Wandą Półtawską, lekarzem, przyjaciółką św. Jana Pawła II. - Powinniśmy świadomie dążyć do tego, żeby zapanowała cywilizacja miłości i życia. Od ponad 60 lat pracuję z rodzinami, nad rodzinami, które Polska i Europa systematycznie degraduje. Ale nie idzie o to, żeby oskarżać kogokolwiek, ale raczej wskazać wyjście z sytuacji. Musimy podkreślać wartość życia. Musimy zastanawiać się nad sensem życia, jego istotą. Karol Wojtyła i święty kapłan pokazywał ludziom Boże pochodzenie człowieka. Pokazywał, że każdy człowiek jest pomyślany przez Pana Boga, stąd też rodzi się niezwykłą godność każdego życia - mówiła Wanda Półtawska.

Po krótkim spotkaniu uczestnicy marszu ruszyli w dwukilometrową drogę do kościoła pw. św. Jadwigi. - To nasz drugi marsz. Pierwszy raz poszliśmy rok temu. Każde wyjście na pieszą pielgrzymkę, na ulicę ze sztandarem wiary, jest sposobem na jej wyznanie. To jest również publiczne wyznanie żywej wiary, której się nie wstydzimy. Chcemy innych zachęcić, aby tak czynili na co dzień odważnie i jednoznacznie opowiadali się w swym życiu za Jezusem. Jednocześnie marsz jest także wyznaniem naszych przekonań związanych z rodziną. Chcemy bronić wartości rodziny, staramy się na co dzień rodzinom także pomagać - mówi Józef Abram ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy gorlickiej bazylice.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do tradycyjnych wartości rodzinnych oraz poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. - Apelujemy do władz o wdrożenie rozwiązań poprawiających kondycję polskiej rodziny. Będziemy maszerować również po to, by zwrócić uwagę opinii publicznej na fakt, że rodzina powinna cieszyć się mianem instytucji prestiżowej ze względu na zadania i funkcje, jakie pełni - dodają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma