Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kościoły do renowacji

W środę (21.10) w Wyższym Seminarium Duchownym odbędzie się konferencja poświęcona budowie i renowacji obiektów sakralnych.

Podczas konferencji będzie mowa o możliwościach pozyskania środków finansowanych z funduszy europejskich przez instytucje kościelne na prace konserwatorskie, restauratorskie. Wykłady i prezentacje przedstawią także specjaliści z dziedziny budowy, renowacji, wyposażenia i zabezpieczenia obiektów kościelnych. Ciekawym zagadnieniem może się okazać prezentacja rozwiązań energooszczędnych.

- Konferencja będzie przebiegała dwutorowo. Z jednej strony poświęcona będzie konserwacji zabytkowych kościołów, a z drugiej - najnowszym oszczędnym rozwiązaniom i technologiom stosowanym w budownictwie kościołów. Pojawią się bardzo konkretne tematy dotyczące aranżacji wnętrz, oświetlenia czy nagłośnienia - mówi ks. Piotr Drewniak, diecezjalny konserwator zabytków.

Podczas konferencji będzie można skorzystać także z bezpłatne konsultacji z ekspertami.

Konferencja skierowana jest do gospodarzy parafii, wspólnot zakonnych oraz członków diecezjalnych komisji artystyczno-architektonicznych. Udział w niej jest bezpłatny. Jednak ze względów organizacyjnych, warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wcześniejsze potwierdzenie udziału:

tel. 33 307 01 64,

tel. kom. 535 683 428 l

ub mailowo: kontakt@obiektysakralne.pl.

Szczegółowy program można zobaczyć tutaj: http://tarnow.gosc.pl/evt/2a3089.Konferecja-Obiekty-sakralne

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama