GN 3/2021 Archiwum

Bądź widoczny!

Dzieci z Rdziostowa od pierwszych chwil w szkole uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczą tego także dorosłych.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie jest jedną ze szkół, która zaangażowała się w akcję Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie "Odblaskowa Szkoła".

Od września zespół koordynujący zachęca społeczność szkolną do noszenia odblasków i organizuje różnorodne przedsięwzięcia, aby poprawiać bezpieczeństwo wokół szkoły i zwiększać wiedzę na temat zasad właściwego postępowania w ruchu drogowym.

- Duże wsparcie otrzymaliśmy od wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego, który ufundował kamizelki odblaskowe dla najmłodszych uczniów z klas I–III. Do współpracy zaprosiliśmy również firmę „Wiśniowski”, która chętnie zgodziła się wesprzeć nasze działania i być sponsorem kamizelek i elementów odblaskowych dla uczniów z klas IV–VI oraz firmę „Fakro”, która przekazała nagrody dla uczniów w organizowanych w ramach akcji konkursach – mówi Anna Wieczorek, szkolny koordynator akcji „Odblaskowa szkoła”.

  Bądź widoczny!   Archiwum Szkoły We wrześniu uczniowie z klas III-VI propagowali akcję w ramach festiwalu biegowego w Krynicy-Zdroju. W połowie września najmłodsi uczniowie szkoły z klas I-III i oddziału przedszkolnego udali się do „Miasteczka Ruchu Drogowego" w Chełmcu, by poćwiczyć poruszanie się w ruchu drogowym. Pod koniec września delegacja uczniów wystąpiła z prośbą o zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i noszenie elementów odblaskowych na zebraniu sołeckim w Rdziostowie.

Bądź widoczny!   Archiwum Szkoły - 15 października we współpracy z parafią pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Marcinkowicach przeprowadziliśmy kolejną akcję. - Chcąc zadbać o dobrą widoczność wiernych wracających do domu po nabożeństwach różańcowych uczennice klasy VI pod opieką katechetki Marty Gródek - Piotrowskiej rozdawały wychodzącym ze świątyni list, przesłanie skierowane do pieszych oraz elementy odblaskowe, które na pewno pomogą w bezpiecznym powrocie po zmroku – dodaje Anna Wieczorek.

Uroczyste podsumowanie akcji i wręczenie nagród laureatom konkursów odbędzie się 28 października. 

Bądź widoczny!   Archiwum Szkoły

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama