Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kontener dla Kamerunu

Ewa Gawin: "Pomóżmy wyposażyć salę gimnastyczną na misjach".

Szkoły z naszego regionu, firmy oraz ludzie dobrej woli mogą pomóc uczniom z Kamerunu.

Pracująca tam tarnowska misjonarka Ewa Gawin buduje w Bertoua szkołę dla dzieci głuchoniemych. Pilną potrzebą jest wyposażenie sali gimnastycznej.

– Na prośbę misjonarki, pani Ewy, wysyłamy do Kamerunu kontener z ławkami i stolikami szkolnymi, tablicami lekcyjnymi, materacami do ćwiczeń, drabinkami, piłkami i innym sprzętem sportowym. Część tych rzeczy już mamy, a brakujące zbieramy do końca października. Mogą to być rzeczy używane ze szkół – mówi ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego w tarnowskiej kurii i asystent Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom.

Zwieńczeniem projektu będzie wysłanie drugiego kontenera do Kamerunu z kolejnymi darami dla szkoły i dzieci głuchoniemych.

Organizatorzy zbierają więc przybory szkolne, papier A4 – biały i kolorowy, kredki, piżamy dla dzieci w internacie, pościel i cienkie koce.

Chęć ofiarowania takich rzeczy – nowych lub używanych w dobrym stanie – można zgłaszać do  Stowarzyszenia lub Wydziału Misyjnego kurii tarnowskiej, który mieści się przy ul Legionów 30 w Tarnowie.

– Przygotowaliśmy kalendarz misyjny na rok 2016, poświęcony dzieciom głuchoniemym z Bertoua. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na koszty wysyłki kontenera – dodaje Joanna Płaneta, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom.

Kalendarz będzie dostępny w Wydziale Misyjnym tarnowskiej Kurii, a także w niektórych parafiach. Młodzież ze Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom chętnie też odwiedzi szkoły w diecezji, by opowiedzieć uczniom o misjach, o potrzebach tamtejszych dzieci i młodzieży.

Pracująca w Kamerunie Ewa Gawin od lat angażuje się w działalność szkoły dla uczniów głuchoniemych oraz budowę nowego gmachu. Będzie tam też działał internat, gdyż dzieci przyjeżdżają do szkoły z bardzo daleka.

Tarnowska misjonarka pomaga również  więźniom, kupuje im leki, żywność i dostarcza produkty do wyrobu mydła oraz worki do robienia toreb. Misjonarka dociera również do ludzi najbardziej opuszczonych przez państwo i rodziny. Dzięki pomocy finansowej Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej zawozi dzieci, młodych i dorosłych do szpitali na zabiegi operacyjne oraz kupuje dla nich protezy i kule.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama