Nowy numer 46/2019 Archiwum

Bal wszystkich świętych przejdź do galerii

Św. Łucja i św. Zuzanna, św. Jadwiga i św. Piotr, św. Jan Paweł II i św. Franciszek, św. król Ludwik i św. Agnieszka - wszyscy spotkali się w przedszkolu ss. józefitek w Tarnowie.

„Każdy może być Świętym” pod takim hasłem w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Tarnowie 30 października odbył się „Bal wszystkich świętych”. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wybranego przez siebie świętego.

- Jest to radosne święto, które stwarza okazję, by przybliżać dzieciom świętych i błogosławionych bohaterów, z którymi watro się utożsamiać - mówi s. M. Rafaela Fryc, dyrektorka przedszkola.

- Przygotowując się to tego wydarzenia, nauczyciele przedstawiali dzieciom w przedszkolu krótkie opowiadania czy życiorysy świętych. Dzieci same mogły zauważyć, że z tych historii można wyczytać wspaniałe rzeczy, przygody czy interesujące wydarzenia. Dzieci dostrzegały że święci byli ludźmi takimi jak my, też borykali się ze słabościami czy trudnościami. Ale swoją nieprzeciętną walką ze złem, słabością, ale również otrzymanymi charyzmatami i talentami przybliżali się do Boga - dodaje s. Rafaela.

W przygotowania do balu angażują się także rodzice. To oni wraz z dziećmi przygotowują strój świętego.

Bal wszystkich świętych rozpoczął się w kaplicy domu prowincjalnego ss. józefitek w Tarnowie. Tam, wzywając orędownictwa wszystkich świętych, dzieci wraz z opiekunkami prosiły o wstawiennictwo u Boga. Następnie wszyscy w korowodzie przeszli na salę, gdzie św. Teresa z Lisieux przywitała pozostałych świętych. Bal nie mógłby się odbyć bez tańców i zabaw, więc i ich nie zabrakło. Każde dziecko otrzymało przepustkę na bal w postaci chmurki, na której zbierało punkty w zawodach do świętości. Chmurka symbolizowała niebo, do którego zdążamy wszyscy.

Dzieci przebrane na balu to: archanioły, anioły, Maryja, św. Łucja, św. Jadwiga, św. Piotr, św. Jan Paweł II, św. Franciszek, w. Dominik Savio, bł. Jose, św. król Ludwik, św. Faustyna, św. Kamil, św. Agnieszka, św. Joanna D’Arc i inni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama