GN 47/2020 Archiwum

Ewangelizacja w Czerminie przejdź do galerii

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w centrum jest Chrystus. Co zrobić, by stanął On także w centrum naszego życia?

W ostatni piątek miesiąca, 30 października, w Czerminie odbyło się czuwanie modlitewne w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie zorganizowała Młodzieżowa Grupa Apostolska i zespół ewangelizacyjny Alternatywa Bożej Miłości pod kierunkiem ks. Tomasza Biernata, wikariusza w czermińskiej parafii.

- Do tego wieczoru przygotowywaliśmy się od dwóch miesięcy. Myślę, że efekty było widać. Dużo prób i wysiłku, ale było warto - mówi Szymon Jagusiak, perkusista w czermińskim zespole.

Formuła spotkania oparta na czuwaniu modlitewnym podczas adoracji Najświętszego Sakramentu została wzbogacona śpiewem młodych, grą zespołu, czytaniem fragmentów Ewangelii, wierszy i pantomimą.

- Na takim spotkaniu, które przybiera trochę ducha nowej ewangelizacji, każdy element daje do myślenia. Może ktoś się odnalazł w pięknym śpiewie, a może w wierszu czytanym przez młodych, do kogoś innego z kolei może bardziej przemówiła pantomima, która jest bardzo wymowna, ponieważ pokazuje, że dobry Bóg przyciąga do siebie nawet najbardziej zagubionego człowieka - wyjaśnia ks. Tomasz Biernat.

- Na pewno ten wieczór zmienił w wiele w sercach młodych ludzi. Takie spotkania są potrzebne, a koniec tygodnia to dobry czas na chwilę wyciszenia się i zastanowienia się nad swoim życiem - mówi Kasia Żelazko z Czermina.

Czuwanie modlitewne przygotowane rzez młodych nie jest skierowane tylko do ich grupy wiekowej. - Zapraszaliśmy na to spotkanie także starszych parafian, którzy chcą zawierzyć swoje życie Bogu, Chrystusa postawić w centrum swojego życia - mówi ks. Tomasz.

Nie była to jednorazowa inicjatywa, takie czuwania w Czerminie będą odbywać się w każdy ostatni piątek miesiąca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama