Nowy numer 24/2018 Archiwum

Szukając śladów Maryi

W Dębicy rozpoczął się nowy cykl Spotkań z Biblią. W pierwszym uczestniczyło ok. 130 osób z miasta i okolic.

Przewodnikiem po Biblii jest ks. dr hab. Piotr Łabuda. Spotkania dzielą się na dwie części, wykładową i modlitewną.

W tym roku ks. Łabuda zajmuje się postacią Matki Bożej.

– Cykl spotkań nosi tytuł „Szukając śladów Maryi”. Będziemy poznawać Matkę Bożą na podstawie tekstów biblijnych, ale i apokryficznych – mówi ks. Łabuda.

Na pierwsze spotkanie przyszło około 130 osób.

– Dla mnie ważna jest praca z Pismem świętym, bo to było moje pragnienie. Ostatnio dosyć długo leżałam chora i tylko użalałam się nad sobą a dziś zrozumiałam, że poznanie czegoś dobrego pomaga otwierać się na pełnię życia. Mocno przemówiły do mnie słowa, że na modlitwie nie trzeba być gadatliwym, ale pokornym, a to jest bardzo trudne – mówi pani Maria.

Zofię zniechęcało samodzielne czytanie Pisma św. – Dogłębna analiza tekstów przez ks. profesora uświadomiła mi, że najpierw trzeba się nauczyć czytać Pismo św. – podkreśla uczestniczka.

Na spotkanie z Biblią czekał Krzysztof. – Ksiądz zapoznał nas na pierwszym wykładzie z korzeniami Maryi. To dla mnie nowość, a przy tym człowiek poznaje fundamenty naszej wiary – podkreśla.

Kolejne spotkanie odbędzie się 14 listopada w kościele klasztornym sióstr służebniczek dębickich przy ul. Krakowskiej 15. Początek o godz. 9.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma