Nowy numer 48/2020 Archiwum

Znamy program tygodnia misyjnego ŚDM 2016 przejdź do galerii

Jak będzie wyglądał tak zwany tydzień misyjny w parafiach i co już planują komitety parafialne?

Co czeka parafie w 2016 roku? Jak będzie wyglądał ramowy plan tygodnia misyjnego Światowych Dni Młodzieży. Na te pytania odpowiadano podczas dnia skupienia dla parafialnych komitetów ŚDM, które przyjechały do Tarnowa z czterech okręgów północnej części diecezji.

– Przyjechały komitety z okręgu tarnowskiego, mieleckiego, dębickiego oraz dąbrowskiego. Dzień skupienia został połączony ze szkoleniami. Chcemy przekazać informacje duszpasterskie i organizacyjne – mówi Anna Szczepanek. 

Warsztaty dotyczyły spraw logistycznych, finansowych, wolontariatu, współpracy z mediami. Mówiono również o programie tygodnia misyjnego poprzedzającego spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem.

– Istotne jest to, żeby w parafii działała prężnie grupa młodzieżowa, żeby tworzyć lub umacniać duszpasterstwo młodych, żeby to nie była tylko jednorazowa akcja związana z Światowymi Dniami Młodzieży. My jako radni parafialni będziemy w tym pomagać ks. proboszczowi i młodym. Ważne będzie powołanie grupy logistycznej, wolontariuszy, medialnej. Nie obędzie się bez modlitwy, żeby być duchowo na to wszystko przygotowanym. Wiemy, że każda parafia ma zabezpieczyć zakwaterowanie dla grupy 50. osób – mówią panowie Roman i Kazimierz z Lisiej Góry.

Arek przyjechał z par. Czarna Tarnowska. – Jestem animatorem parafialnym i należę do komitetu parafialnego. Mieliśmy już kilka szkoleń przygotowujących do ŚDM. Komitet parafialny ma pomóc zorganizować powitanie gości i ich pobyt podczas tygodnia misyjnego. Naszym zadaniem jest zebranie grupy wolontariuszy. W parafii działała grupa apostolska, ale wielu starszych kolegów już z niej odeszło, teraz my staramy się tę grupę odnowić. Oczywiście trwają przygotowania duchowe, mamy raz w miesiącu czuwanie modlitewne. Ale jest to też okazja do poznania ludzi z całego dekanatu, bardzo fajna sprawa – mówi animator.

W komitecie parafialnym w Ostrowie k. Ropczyc jest pani Alina, prezes oddziału Akcji Katolickiej. – Komitet współdziała z ks. proboszczem. Chcemy powołać grupę muzyczną, medialną, która będzie się zajmowała dokumentowaniem przebiegu tygodnia misyjnego w naszej parafii. Chcemy pokazać młodym naszą tradycję, kulturę, żeby nawiązali też znajomości z naszą młodzieżą. Planujemy dla naszych gości zorganizować festyn z udziałem wszystkich rodzin w parafii – mówi pani Alina.

A jak będzie wyglądał ramowy plan tygodnia misyjnego, który poprzedzi bezpośrednie dni spotkania z papieżem Franciszkiem?

20 lipca 2016, środa

Przyjazd do parafii i zakwaterowanie pielgrzymów

21 lipca 2016, czwartek

Dzień turystyczny

22 lipca 2016, piątek

Dzień pielgrzymkowy

23 lipca 2016, sobota

Dzieło miłosierdzia na rzecz wspólnoty lokalnej i Diecezjalny Dzień Wspólnoty

24 lipca 2016, niedziela

Eucharystia i czas dla rodziny, Apel Jasnogórski

25 lipca 2016, poniedziałek

Pożegnanie w parafiach i wyjazd do Krakowa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama