Nowy numer 49/2020 Archiwum

Spotkali Chrystusa przejdź do galerii

45 dzieci z parafii pw. św. Jana Nepomucena z Bochni odwiedziło chorych i cierpiących w tarnowskim DPS oraz siostry karmelitanki bose.

Członkowie Szkolnego Koła "Caritas" i Dziewczęca Służba Maryjna z parafii pw. św. Jana Nepomucena z Bochni przeżywali swoje dni formacji w domu rekolekcyjnym ojców sercanów w Koszycach Małych.

Msze św., adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, tematyczne konferencje w tym roku wzbogaciło spotkanie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Szpitalnej w Tarnowie oraz rozmowa z siostrami karmelitankami bosymi w klasztornej rozmównicy.

- Staramy się ukazywać dzieciom, że Chrystusa można spotkać w przestrzeni liturgii i modlitwy, ale również w drugim człowieku - mówi ks. Jakub Jasiak, opiekun DSM i SKC w bocheńskiej parafii.

Jak mówi animatorka Wiktoria Leja, spotkanie z chorymi i cierpiącymi zrobiło na nich największe wrażenie. - Widzieliśmy, że dzieci bardzo żywo reagowały, niektóre się wzruszyły - dodaje.

Dla Aleksandry Widły i Natalii Kamińskiej wielkim przeżyciem było spotkanie u sióstr karmelitanek. - Naprawdę dużo dowiedziałyśmy się, kiedy siostra opowiadała nam o życiu dla Chrystusa, o modlitwie i pracy - dodają.

Ks. Kazimierz Kapcia uważa, że takie spotkania dają dzieciom szeroki obraz Kościoła. Są niejako podsumowaniem pracy tych wspólnot, ale i nowym impulsem do dalszej pracy.

W czasie tych dni nie zabrakło także dobrej zabawy, wspólnych gier i zabaw, rozgrywek sportowych na hali oraz wyścigów na torze gokartowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama