Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tylko dla mężczyzn

Pięć kroków do przemiany męskiej duszy to 25 km pieszej nocnej wędrówki. Wyjście 20 listopada o 22.00 z kościoła w Tarnowie-Mościcach.

- Jak warianty dźwigamy symboliczne pięć kamieni, które mogą w męskim sercu zalegać i ograniczać nasze wyjście do ziemi obiecanej, do prawdziwej wolności. Boimy się je zostawić, bo przyzwyczajamy się do wielu trudności - mówi Krzysztof Więckowski z Grupy Mężczyzn św. Józefa, która jest organizatorem męskiej wyprawy do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

- Do wyzbycia się tych kamieni, złożenia ich pod drzewem Chrystusa prowadzi 5 kroków - do prawdziwej wolności, do przemiany męskiego serca - wyjaśnia Więckowski.

Te 5 kroków mężczyźni spróbują zrobić, pokonując nocą pieszo 25 km z tarnowskich Mościc do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

- To wędrówka do miejsca męczeństwa bł. Karoliny. Na tej drodze 18 listopada 101 lat temu mężczyźni zawiedli. Stchórzyli. Chcemy przypomnieć o walecznej stronie swojej natury, wyrażającej się na co dzień walką o nasze rodziny w tym zlaicyzowanym świecie - dodaje Więckowski.

W EMS-ie (Eksodusie Męskiego Serca) może wziąć udział każdy mężczyzna. Dokona się on nocą z piątku na sobotę. Wyjście 20 listopada o 22.00 z kościoła w Tarnowie-Mościcach. Wędrówka zakończy się w sobotę rano Mszą św. w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie o godz. 7.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama