Nowy numer 48/2020 Archiwum

Męczennik z naszej szkoły

Uczniowie i nauczyciele liceum w Pilźnie przypomnieli o ks. Janie Czubie i modlą się o jego beatyfikację.

W uroczystość Chrystusa Króla 22 listopada podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Pilźnie uczniowie tutejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Sebastiana Petrycego modlili się w intencji śp. ks. Jana Czuby. Przypomnieli jego sylwetkę i męczeńskie poświęcenie. W utworze słowno-muzycznym pod przewodnictwem Marka Wojtuły, dyrektora Liceum w Pilźnie, oraz ks. Krzysztofa Kary COr wystąpili K. Chodór, M. Knajzel, M. Wnęk, A. Berek i A. Szypułka. 

Ks. Jan Czuba był misjonarzem diecezji tarnowskiej, pochodzącym ze Słotowej. W 1978 r. zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Pilźnie, a w 1984 r. przyjął święcenia kapłańskie. 2 czerwca 1989 r. otrzymał krzyż misyjny z rąk abp. Jerzego Ablewicza. Wyjechał do Kongo-Brazzaville i rozpoczął pracę na misji w Mindouli. W 1992 r. został proboszczem parafii św. Tomasza Apostoła w Loulombo. To tam 27 października 1998 r. został zamordowany przez grupę bandytów tuż przy plebanii. Pogrzebano go w pośpiechu w pobliżu kościoła w Loulombo.

Nauczyciele oraz uczniowie liceum w Pilźnie modlą się nieustannie o rychłą beatyfikację ks. Jana Czuby, absolwenta tejże szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama