Nowy numer 49/2020 Archiwum

Chodźcie do nas! przejdź do galerii

Jako priorytetowe Akcja Katolicka uznaje działania zmierzające do pozyskania do organizacji ludzi młodych.

W uroczystość Chrystusa Króla przy tarnowskiej katedrze spotkali się członkowie AK z całej diecezji. Po modlitwie i słowie wstępnym ks. dr Jana Bartoszka, asystenta kościelnego AK w diecezji, wykład nt. kultu św. Wojciecha wygłosił ks. Piotr Pasek, wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie. Prezes DIAK Bożena Kwitowska zrelacjonowała zaś ostatnie posiedzenie rady Krajowego Instytutu.  

- Plan pracy na rok następny będziemy formułować po świętach. Natomiast już wiadomo, że dużym wyzwaniem jest dla nas Rok Miłosierdzia, jak i Rok Jubileuszowy 1050-rocznicy Chrztu Polski. Planować będziemy działania uwzględniające te okoliczności - mówi Bożena Kwitowska. 

Na obradach rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, jak informowała prezes Kwitowska, uznano, że istotnym wyzwaniem, priorytetem, jest zaproszenie do stowarzyszenia nowych, młodych członków.

- Mamy tu w tym względzie na uwadze współpracę z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży - mówi Bożena Kwitowska. To młodzieżowe stowarzyszenie jest naturalnym sprzymierzeńcem AK, bo już przed II wojną światową, jako organizacja młodzieży żeńskiej i organizacja młodzieży męskiej współtworzyły Akcję Katolicką.

- Chcemy tym młodym ludziom, którzy już wyrośli, opuścili szeregi KSM, ale także do niego nigdy nie należeli, i dziś nie mają szerszego kontaktu z Kościołem, swój czas poświęcają na zarabianie na życie zaproponować jednak kontynuowanie formacji, zaglądanie na nasze spotkania, które - mamy nadzieję - okażą się dla nich wartościowe i interesujące. Chciałabym, żeby kiedyś z takich luźniejszych związków młodych ludzi, 30-40 latków z Akcją Katolicką wyniknęło kiedyś wiele dobrego, dla nich samych i dla Akcji - dodaje pani prezes.

W czasie Mszy św. w tarnowskiej katedrze biskup Andrzej Jeż wręczył ks. dr Janowi Bartoszkowi dekret mianujący go asystentem diecezjalnym Akcji Katolickiej na kolejną kadencję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama