Nowy numer 48/2020 Archiwum

Drugie miejsce w stolicy przejdź do galerii

Uczniowie szkoły w Koniuszowej stanęli na podium ogólnopolskiego festiwalu "Dzieci - Dzieciom" w Warszawie. Zaprezentowali bajkę o patronie szkoły pt. "Mały Franciszek".

Bajkowy Festiwal Teatralny Dzieci Dzieciom 2015 odbył się w Teatrze Lalka w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji Dzieci Dzieciom.

W ramach tej inicjatywy dzieci same tworzą bajkę.

- Do Koniuszowej przyjechał przedstawiciel fundacji przebrany za Leonardo.Wspólnie z nim uczniowie i nauczyciele stworzyli zarys bajki. W szczegółach scenariusz dopracowały nauczycielki Małgorzata Kmak, Halina Damasiewicz oraz Maria Rola. Bardzo dziękuję im za to, a także przygotowanie uczniów do występu na wielkiej scenie - mówi Jarosław Gliński, dyrektor Zespołu Szkół w Koniuszowej.

Występ uczniów na deskach warszawskiego Teatru Lalek przyniósł szkole zaszczytne drugie miejsce. Dzieci stworzyły i zaprezentowały bajkę pt. "Mały Franciszek".

Opowiedziały w ten sposób o swoim patronie - gen. Franciszku Gągorze, szefie Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, pochodzącym z Koniuszowej, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Jak zapowiada dyrektor szkoły, nagrodzona bajka nieraz będzie prezentowana przez uczniów.

- Zostanie wystawiona w Centrum Kultury w Mogilnie oraz dla Zespołu Szkół w Koniuszowej - mówi Jarosław Gliński.

Uczniowie Zespołu Szkół w Koniuszowej, nauczyciele i rodzice, którzy byli w Warszawie, zwiedzili także Prehistoryczne Oceanarium, mieszczące się na Stadionie Narodowym, muzeum w podziemiach katedry Wojska Polskiego, Zamek Królewski, a także Centrum Nauki Kopernik.

- Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam bardzo szybko. Znajdujące się tu eksponaty rozbudzają ciekawość, pozwalają zrozumieć świat i pokazują, że każdy jest odkrywcą przez całe życie - mówi Ewelina Kociołek, nauczycielka z Koniuszowej. Wrażeń więc w Warszawie nie brakowało.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama