Nowy numer 24/2018 Archiwum

Poznaj 52 zakony

Trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Miejscowa biblioteka zaprasza na wystawę w Roku Życia Konsekrowanego.

Z racji trwającego Roku Życia Konsekrowanego oraz Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na zwiedzanie wystawy „Pięknem konsekracji jest radość – zakony i zgromadzenia diecezji tarnowskiej”.

Wystawa przybliża historię i dzieła 37 żeńskich i 14 męskich zakonów i zgromadzeń zakonnych oraz jednego świeckiego instytutu życia konsekrowanego, które pracują w diecezji tarnowskiej.

– Wyeksponowaliśmy szczególnie te zgromadzenia, które działają na terenie parafii dąbrowskiej, a więc Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo ­tzw. szarytki oraz Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej tzw. służebniczki Starowiejskie – mówią organizatorzy.

W całym świecie żyje obecnie ok. 950 tys. osób konsekrowanych.

– W Polsce mamy ok. 35 tys. osób konsekrowanych. Osoby te żyją obok nas i między nami. Od setek lat  modlitwą, pracą i świadectwem wzbogacają życie Kościoła i społeczeństwa. Prowadzą szpitale, domy opieki społecznej, szkoły i przedszkola, różnorakie dzieła charytatywne. Wiele osób korzysta z posługi sakramentalnej osób konsekrowanych, nawiedza prowadzone przez nich sanktuaria, czyta wydawane przez nich książki, słucha i ogląda zakonne media. Rok ten jest czasem wdzięczności wszystkich wiernych, za dar powołania i posługę osób konsekrowanych – podkreślają autorzy wystawy, którą można zobaczyć do 2 lutego 2016 roku w holu głównym dąbrowskiej biblioteki.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma