Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zamiast Dziadkowi Mrozowi

Młodzi z tarnowskiego ekonomika pomogą św. Mikołajowi dotrzeć na Ukrainę.

– Poszczególne klasy dostarczały artykuły spożywcze, maskotki i przybory szkolne z myślą o dzieciach z polskich rodzin w Czyszkach, parafii,  do której od czternastu lat docierają przygotowane przez nich mikołajkowe paczki – informuje Małgorzata Skrabacz, koordynator akcji.

Świąteczne paczki, których w tym roku powstało w ZSEG ok. 100, zawierać będą słodycze, olej, cukier, mąkę, kaszę, ryż, makaron, płatki kukurydziane, konserwy mięsne, herbatę i nutellę.

– Zebraliśmy również produkty do świątecznych wypieków. jak kakao, rodzynki, przyprawy do ciast, barszcz czerwony, a także przybory szkolne, zeszyty, bloki rysunkowe, papier kolorowy, długopisy, ołówki, gumki do mazania, pisaki, kredki, notesy i maskotki, które  przygotowali już do drogi uczniowie ZSEG – dodaje Małgorzata Skrabacz.

Od wielu lat trwa współpraca Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich o. w Tarnowie.

Wspólnie z kresowiakami młodzież organizuje pomoc świąteczną dla Polaków na Ukrainie. Uczniowie ZSEG przeprowadzili już akcję charytatywną „Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Ukrainę”, uczestniczyli w zbiórce publicznej w tarnowskich centrach handlowych. 

Transport darów mikołajkowych z Tarnowa na  Ukrainę, czyli do Mościsk, Strzelczysk, Czyszek, Pnikuta, Krysowic i Lwowa dotrze 3 i 4 grudnia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama