Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zamiast Dziadkowi Mrozowi

Młodzi z tarnowskiego ekonomika pomogą św. Mikołajowi dotrzeć na Ukrainę.

– Poszczególne klasy dostarczały artykuły spożywcze, maskotki i przybory szkolne z myślą o dzieciach z polskich rodzin w Czyszkach, parafii,  do której od czternastu lat docierają przygotowane przez nich mikołajkowe paczki – informuje Małgorzata Skrabacz, koordynator akcji.

Świąteczne paczki, których w tym roku powstało w ZSEG ok. 100, zawierać będą słodycze, olej, cukier, mąkę, kaszę, ryż, makaron, płatki kukurydziane, konserwy mięsne, herbatę i nutellę.

– Zebraliśmy również produkty do świątecznych wypieków. jak kakao, rodzynki, przyprawy do ciast, barszcz czerwony, a także przybory szkolne, zeszyty, bloki rysunkowe, papier kolorowy, długopisy, ołówki, gumki do mazania, pisaki, kredki, notesy i maskotki, które  przygotowali już do drogi uczniowie ZSEG – dodaje Małgorzata Skrabacz.

Od wielu lat trwa współpraca Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich o. w Tarnowie.

Wspólnie z kresowiakami młodzież organizuje pomoc świąteczną dla Polaków na Ukrainie. Uczniowie ZSEG przeprowadzili już akcję charytatywną „Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Ukrainę”, uczestniczyli w zbiórce publicznej w tarnowskich centrach handlowych. 

Transport darów mikołajkowych z Tarnowa na  Ukrainę, czyli do Mościsk, Strzelczysk, Czyszek, Pnikuta, Krysowic i Lwowa dotrze 3 i 4 grudnia. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma