GN 32/2018 Archiwum

Rycerze pięciu pól przejdź do galerii

Rośnie w diecezji liczba braci, którzy angażują się w działalność Rycerzy Kolumba. Ostatnio powiększyła się Rada nr 16181.

W tarnowskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego działająca przy tej wspólnocie Rada Rycerzy Kolumba nr 16181 im św. Faustyny przyjęła do swego grona kolejnych kilku braci.

- To jest wielka radość i wielka pomoc w parafii, kiedy funkcjonuje grupa odpowiedzialnych, odważnych mężczyzn, którzy chcą się formować i działać w Kościele i na rzecz wspólnoty - mówi ks. Czesław Haus, proboszcz parafii.

Rada działa od 1 kwietnia 2015 roku. Jednak udało się jej w szybkim tempie stworzyć zespół inicjatywny i może ona samodzielnie przyjmować nowych członków do swojej rady.

Wielkim Rycerzem w zespole jest brat Krzysztof Kulig. - Zależy nam na tym, żeby systematycznie liczba naszych braci rosła. Mamy szereg zadań do zrealizowania na kilku polach. Pomoc, którą ofiarowujemy w parafii ma charakter wszechstronny, organizacyjny, duchowy, finansowy, fizyczny, a jednym z głównych pół naszej działalności we wspólnocie jest praca charytatywna - mówi.

- Angażujemy się w wiele rzeczy. Główne pola działalności to wspieranie Kościoła, działanie na rzecz rodziny, młodzieży, samego zakonu i mamy prowadzić także działalność charytatywną. To staramy się na miarę możliwości robić - dodaje. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma