Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Oddali życie dla Chrystusa

Męczennikom z Peru poświęcona jest tegoroczna akcja kolędników misyjnych oraz konkurs misyjny.

"Oddali życie dla Chrystusa" to hasło tegorocznego konkursu tematycznego organizowanego przez Wydział Misyjny.

Eliminacje dotyczą wiedzy o męczennikach z Peru, o. Zbigniewie Strzałkowskim, pochodzącym z naszej diecezji, i o. Michale Tomaszku - franciszkanach, których beatyfikacja odbędzie się 5 grudnia w Chimbote w Peru.

Lektura, z którą uczestnicy konkursu powinni się zapoznać, to: Ujrzeli Peru i niebo otwarte... Błogosławieni męczennicy z Pariacoto i Santa, o. Wiesława Bara OFMConv (s. 13–237).

Do udziału w eliminacjach są zaproszeni kolędnicy misyjni z klas od IV do VI.

Zgłoszenia trzyosobowych grup należy przesyłać do Wydziału Misyjnego kurii diecezjalnej w Tarnowie do 23 grudnia 2015 r. na adres: misje@diecezja.tarnow.pl.

- Także tegoroczna akcja kolędników misyjnych będzie związana z męczennikami z Peru - zapowiada ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii.

Hymn Kolędników Misyjnych 2015 opowiada właśnie o franciszkanach, którzy oddali życie za wiarę, o o. Zbigniewie i o. Michale. Ułożyły go dzieci z PDMD z parafii bł. Karoliny Kózka w Tarnowie.

Można posłuchać go tutaj: 

O beatyfikacji o. Zbigniewa Strzałkowskiego pisaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma