Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowy wojewoda małopolski

Nominację na to stanowisko odebrał 8 grudnia Józef Pilch, dotychczasowy radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości.

- Wasza praca ma polegać nie tylko na tym, żeby wypełniać urzędnicze powinności. Musicie być wśród obywateli, słuchać ich, rozmawiać i im służyć, i pochylać się nad każdą, nawet najdrobniejszą sprawą, z którą do was trafią. Urzędy wojewódzkie muszą stać otworem dla obywateli - powiedziała premier Beata Szydło podczas wręczania nominacji 16 przedstawicielom rządu w województwach.

Wśród wyzwań, przed którymi stanie nowy wojewoda małopolski, będzie m.in. przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Urzędowi Wojewódzkiemu podlegają bowiem służby takie, jak policja i straż pożarna, które podczas przyszłorocznego spotkania młodych będą odpowiadały za zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom. Tych zaś może być nawet 2,5 mln.

W Radzie Miasta Krakowa Józef Pilch pełnił wcześniej także funkcję wiceprzewodniczącego (w kadencji 2010-2014). W obecnej kadencji pracował w Komisjach Mienia i Rozwoju Gospodarczego, Budżetowej, Infrastruktury, Sportu i Kultury Fizycznej, Dyscyplinarnej oraz Głównej. Był ponadto dyrektorem Chemobudowy Kraków.

Zastępcami nowego wojewody będą Piotr Ćwik (samorządowiec i były poseł PiS) oraz Józef Gawron (radny powiatu proszowickiego). Józef Pilch zastąpił na stanowisku Jerzego Millera, który wojewodą był od 2011 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma