Nowy numer 48/2020 Archiwum

Anioły na misje

W niedzielę na dziedzińcu sanktuaryjnym w Tuchowie odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. Dochód wesprze działalność redemptorystów w Rosji.

To już IX Misyjny Jarmark z Aniołami organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji działające przy parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie. Młodzież wraz z klerykami z tuchowskiego seminarium 13 grudnia przez cały dzień przy kramach rozstawionych na placu sanktuaryjnym będzie sprzedawać ciasta, ozdoby świąteczne, dewocjonalia. Z głośników popłyną bożonarodzeniowe melodie.

- Tak to wydarzenie wygląda od strony zewnętrznej. Daje to obraz jarmarku podobnego do innych tego typu imprez, nie uwzględnia jednak dwóch rzeczywistości ukrytych w nazwie wydarzenia: tego, że jarmark w Tuchowie jest misyjny, i tego, że to jarmark z aniołami - mówi br. Tomasz Bil CSsR z Tuchowa.

Jarmark w Tuchowie jest źródłem pomocy finansowej dla zagranicznych placówek prowadzonych przez redemptorystów m.in. w Burkina Faso, Argentynie, Rosji czy Białorusi. - W ostatnim roku pieniądze uzyskane z Jarmarku zostały przeznaczone na misje w Albanii, w której jeszcze do niedawna publiczne wyznawanie wiary było zabronione - mówi br. Bil.

Tegoroczny ma na celu wsparcie działalności apostolskiej redemptorystów w Rosji.

Jednak, jak zaznacza br. Tomasz Bil CSsR, sama zbiórka pieniędzy to nie wszystko. - Głoszenie Ewangelii to przecież nie tylko wyjazdy misjonarzy za granicę i towarzyszące temu niezbędne środki materialne. To także o wiele ważniejsza sfera duchowa związana z koniecznością modlitwy za misje. Mają o tym przypominać właśnie patronujące jarmarkowi anioły, które stanowią odniesienie do tego wszystkiego, co niewidzialne dla oczu - wyjaśnia redemtorysta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama