Nowy numer 47/2020 Archiwum

Politycy, bądźcie sumieniem naszych dusz! przejdź do galerii

Biskup Wiesław Lechowicz: Potrzebujemy ludzi, którzy będą mieć wizję.

W Tarnowie trwa dzień skupienia dla samorządowców. Podobnie w sądeckiej i bocheńskiej bazylice, Mielcu i Dębicy. - Trudno dzisiejszemu człowiekowi uwierzyć, że politycy są sumieniem naszych dusz, ale tak być powinno - mówił bp Wiesław Lechowicz do samorządowców w Tarnowie.

- To, co się dokonało w ostatnich miesiącach w naszej ojczyźnie, i to, co się wciąż dokonuje, zdaje się potwierdzać, że ludzie chcą, może naiwnie, ale pragną, by polityka zgodnie ze swoją ideologią rzeczywiście była służbą dobru wspólnemu człowieka - dodał w czasie homilii w tarnowskiej katedrze biskup.

Biskup Lechowicz przekonywał samorządowców, że działalność polityczna, podobnie jak działalność społeczna, wymaga wizji, a nie tylko administrowania.

- Dzisiaj w naszej ojczyźnie, zarówno w tych małych naszych ojczyznach, jak i w całym naszym narodzie, potrzebujemy ludzi, którzy będą mieć wizję; będą się wizją kierować, a nie tylko tymczasowymi interesami; którzy będą pragnąć dobra wspólnego, a nie tylko zachowania własnej pozycji i tymczasowej korzyści, przetrwania - dodał.

Podczas spotkania, w którym wzięło udział ok. 30 samorządowców z miasta i powiatu tarnowskiego, ks. dr Ryszard Banach wygłosił prelekcję nawiązującą do 1050. rocznicy chrztu Polski.

Dzień skupienia dla prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych i innych samorządowców odbył się z inicjatywy biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża także w sądeckiej bazylice, w Mielcu w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Dębicy w parafii Miłosierdzia Bożego i w Bochni w bazylice św. Mikołaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama