Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rodzice z bajki przejdź do galerii

Swoim przedstawieniem dla dzieci pokazali, że dobra i piękna nie trzeba szukać daleko. One tkwią w nas.

Grupa teatralna z Muszyny "Rodzice Dzieciom" z myślą o swoich najmłodszych pociechach wystawiła baśń "O dwunastu braciach miesiącach". Widowisko oparte na kanwie baśni Janiny Porazińskiej zobaczyła publiczność licznie zgromadzona w dolnym kościele pw. bł. M.T. Ledóchowskiej w Muszynie-Folwarku.

- Wybrana przez nas baśń nieprzypadkowo nawiązuje do mikołajkowej tradycji obdarowywania się prezentami. Ale szczera radość towarzyszyła nie tylko obdarowanym widzom. My także otrzymaliśmy niezwykły dar wdzięczności i sympatii od dzieci i dorosłych, którzy obejrzeli nasze przedstawienie - mówią rodzice, którzy już od blisko 5 lat oddają się teatralnej pasji.

Jak zauważa ks. Franciszek Niemiec, proboszcz parafii, piękne przesłanie baśni, traktujące o zwycięstwie dobra, pokory i życzliwości, rozbudziło pozytywne emocje oglądających. - Bajki przedstawiane przez naszą parafialną grupę uczą nas dobra i szacunku, uczą radości z rzeczy małych, ale przede wszystkim zwracają uwagę na dobro, które tkwi w każdym człowieku - dodaje proboszcz.

Członkowie grupy także wyrazili wdzięczność wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym, którzy w ciągu całego roku wspierali finansowo i materialnie działalność nie tylko teatralną, ale również  tę, skierowaną na realizowanie projektów i przedsięwzięć wolontariackich dla dzieci i młodzieży.

- Nie trzeba daleko szukać piękna i dobra, chociaż w dzisiejszym, niespokojnym świecie wydaje się to niemożliwe, to jednak pozytywne i szlachetne uczucia tkwią w każdym z nas - przekonują aktorzy. - Pomóżmy je sobie tylko nawzajem odnaleźć i nie chciejmy od życia więcej niż możemy otrzymać, bo to niewątpliwy prezent, jaki sami możemy sobie podarować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama