Nowy numer 14/2020 Archiwum

Barcice z Faustyną

Parafia rozpoczęła Rok Miłosierdzia na kolanach przy apostołce Bożego miłosierdzia.

Parafia pw. NMP Wniebowziętej w Barcicach przeżywała czuwanie modlitewne z racji rozpoczętego Roku Świętego Miłosierdzia.

Hasłem czuwania były słowa z ewangelii wg św. Łukasza „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.      

– Przewodniczką na naszym modlitewnym czuwaniu była św. s. Faustyna – apostołka Bożego miłosierdzia. Dziękowaliśmy Bogu za objawienie światu Jego miłosiernej miłości do każdego człowieka. Dziękowaliśmy także za dar św. siostry Faustyny i orędzie Miłosierdzia wzywające nas do zgłębiania tej tajemnicy naszej wiary i do głoszenia jej światu z nową mocą, świadectwem życia, czynem, słowem i modlitwą – mówi ks. Jerzy Szkarłat, wikariusz z Barcic.

W czuwanie bardzo chętnie włączyła się młodzież, a także grupy działające w parafii. \w programie czuwania znalazły się: Eucharystia, uwielbienie, litania i koronka do Bożego Miłosierdzia, czytanie „Dzienniczka”, ucałowanie relikwii św. Faustyny i Apel Jasnogórski.

– Chcemy, by św. Faustyna patronowała nam w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, ponieważ ona – apostołka Bożego miłosierdzia, której życie jest na pozór zwyczajne, pokazuje nam niezwykłą głębię zjednoczenia z Bogiem i bogactwo życia nadprzyrodzonego – dodaje ks. Jerzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama