Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nieskończony horyzont przejdź do galerii

Doceńmy wartość każdego dziecka przychodzącego na świat - mówił do samorządowców biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie opłatkowe samorządowców z udziałem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Biskup, składając zebranym bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia, podkreślił wartość człowieka.

- Jeśli z głębią popatrzymy na święta Bożego Narodzenia, nie jak na lamus historii, ale z głęboką wiarą, wówczas docenimy wartość każdego dziecka przychodzącego na świat, w którym obecny jest Bóg. Jeśli z wiarą spojrzymy na Maryję, dostrzeżemy wartość i godność każdej kobiety, która staje się matką - mówił bp Jeż.

- Bardzo dobrze, że idziemy w kierunku wzmocnienia materialnego naszych rodzin i małżeństw, ale przychodzi czas, aby odbudować miłość do dzieci, aby odbudować spojrzenie na kobietę, która w swoim macierzyństwie ukazuje głębię i piękno. Wtedy także nasze inicjatywy samorządowe mają daleką perspektywę, bo ich horyzont jest nieskończony - dodał biskup.

W spotkaniu, które odbyło się 22 grudnia, uczestniczył marszałek województwa małopolskiego, wicewojewoda Małopolski, prezydent Tarnowa, starości, burmistrzowie, radni powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego, przedstawiciele kombatantów, służb mundurowych, przedsiębiorcy, przedstawiciele służby zdrowia, kultury, oświaty, organizacji pozarządowych, a także konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie - w sumie sporo ponad 100 osób.

Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego życzył samorządowcom satysfakcji z tego, co robią, pasji do pracy, zaangażowania. - Bo tylko kochając to, co robimy, mamy szansę, by to zadanie wykonywać naprawdę dobrze. Życzę wszystkim miłości do ziemi, do ojczyzny, swojego miasta, Małopolski - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama