Nowy numer 48/2020 Archiwum

Niech piękny czas trwa...

Życzenia bp. Andrzeja Jeża dla Czytelników "Gościa Tarnowskiego".

Drodzy Diecezjanie!
Tajemnica Bożego Narodzenia wprowadza nas w przestrzeń miłosiernej miłości Boga Ojca, który posłał na świat swego Jednorodzonego Syna, abyśmy mieli życie i to w obfitości. W Jezusie Chrystusie najpełniej ukazało się oblicze miłosierdzia, czyli tej miłości, która jest potężniejsza niż śmierć, potężniejsza od grzechu i każdego zła – miłości, która dźwiga człowieka z najgłębszych upadków i wyzwala z największych zagrożeń

Zainaugurowany z woli Ojca Świętego Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jest czasem szczególnej łaski, której tak bardzo potrzebuje współczesny świat, targany licznymi konfliktami, niepokojami i obawami o przyszłość. Dla naszej diecezji Rok Miłosierdzia jest swoistym przedłużeniem błogosławionego czasu zakończonej w czerwcu peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego.

Pragnę życzyć Wam, drodzy Diecezjanie, aby owoce tamtego wydarzenia nieustannie trwały i pomnażały się w naszych rodzinach i wspólnotach. Niech doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacnia pośród nas wzajemną miłość i pokój; niech wzbudza chęć okazywania sobie miłosierdzia poprzez codzienne dobre uczynki, życzliwie wypowiadane wobec siebie słowa, szacunek i okazywane gesty. Niech także kształtuje w nas stałą postawę miłosiernego i szlachetnego człowieka, będącą owocem zapatrzenia w miłosierne oblicze Trójjedynego Boga, który od 1050 lat towarzyszy naszemu narodowi i kształtuje jego dzieje mocą swojej łaski. Zwracamy się z ufnością ku Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata i prosimy Go o wylanie łaski miłosierdzia „jak rosy porannej, aby owocna stała się historia, którą mamy tworzyć w najbliższej przyszłości” (Misericordiae vultus).

Niech piękny czas Bożego Narodzenia, naznaczony ciepłem wzajemnej życzliwości i składanych sobie życzeń, trwa pośród nas przez wszystkie dni Nowego Roku 2016.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż
Biskup Tarnowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama