Nowy numer 47/2020 Archiwum

Załóż koronę

Tarnów, Nowy Sącz i wiele innych miejscowości odwiedzą Trzej Królowie.

Ulice wielu miejscowości w diecezji będą 6 stycznia należeć do uczestników Orszaków Trzech Króli.

W Tarnowie orszak wyruszy spod bazyliki katedralnej o godz. 13.00. Przemarsz zakończy się przy żywej szopce znajdującej się obok kościoła oo. franciszkanów.

W Nowym Sączu marsz odbędzie się już po raz czwarty. Początek orszaku o 10.30 na ul. Gwardyjskiej. Uczestnicy marszu przejdą ulicami miasta na sądecki rynek, pod ratusz, gdzie na idących będzie czekać żywa szopka.

W Brzesku pochód wyruszy z Placu Kazimierza o godz. 13.00, a przemarsz zakończy się na rynku.

Dębica kolejny rok włącza się w organizowane orszaki Trzech Króli. Dębicki pochód rozpocznie się o godz. 13.00, po Mszy św. w kościele Ducha Świętego, zakończy zaś na rynku pokłonem Bożej Dziecinie.

Tradycyjnie już Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Pleśnej. Początek zaplanowano na godz. 11.00 przy urzędzie gminy, a zakończenie przed kościołem parafialnym, gdzie odprawiona zostanie następnie Msza św.

Mieszkańcy Żyrakowa są zaproszeni na rynek, skąd o godz. 13.30 wyruszy Orszak Trzech Króli.

Marsz w Chorzelowie rozpocznie Msza św. w kościele parafialnym o godz. 12.30. Orszak wyruszy następnie do pomnika pamięci obrońców ojczyzny.

W Żabnie Orszak wyruszy ze szkoły podstawowej znajdującej się przy ul. Jagiełły 18 o godz. 10.30. Trzej Królowie przyjdą do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św.  

Po raz pierwszy do miast organizujących Orszaki Trzech Króli dołączy Bobowa. Tu pochód rozpocznie się o 13.30 przy Zespole Szkół nr 1.

Po raz czwarty Orszak Trzech Króli przejdzie przez Zgłobice. Początek o godz. 10.30 przed remizą OSP, skąd wszyscy wyruszą do kościoła parafialnego, gdzie o 11.00 zostanie odprawiona Eucharystia. Mile widziane są barwne stroje.

O Orszakach Trzech Króli w diecezji możesz przeczytać także tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama