Nowy numer 49/2020 Archiwum

Gość w dom, Bóg w dom

Podczas kolędy księża rozdają foldery zawierające informację o możliwości zakwaterowania pielgrzymów podczas ŚDM 2016.

- Rodziny z zainteresowaniem pytają o pielgrzymów. W naszej parafii z pewnością nie będzie problemu ze znalezieniem potrzebnych noclegów - mówi ks. Artur Mularz z parafii w Tarnowie-Mościcach.

Podczas Tygodnia Misyjnego, który poprzedzi centralne wydarzenia w Krakowie, każda z parafii naszej diecezji przyjmie ok. 40-50 pielgrzymów pod swój dach. Parafie z dwóch bocheńskich dekanatów, brzeskiego i szczepanowskiego będą gościć o wiele większą liczbę młodych z całego świata.

Pielgrzymi nie mają wygórowanych potrzeb, kilka metrów kwadratowych podłogi (będą mieć ze sobą śpiwory i karimatę), dostęp do łazienki oraz w miarę możliwości śniadanie i kolacja. Młodzi przyjeżdżający do Polski na Tydzień Misyjny w diecezjach pragną przede wszystkim poznać naszą kulturę i codzienne życie, dlatego warto właśnie to im pokazać.

Podczas kolędy rodziny wyrażają także obawy m.in. związane z bezpieczeństwem przyjęcia młodych. Nawiązując do nich, mościcka młodzież przygotowała krótki film zachęcający rodziny do przyjmowania pielgrzymów podczas Tygodnia Misyjnego przy okazji Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Można go obejrzeć tutaj: ŚDM - widmo pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama