Nowy numer 49/2020 Archiwum

Sądeckie kolędy w Rzymie

"Promyczki Dobra" z Nowego Sącza i orkiestra reprezentacyjna Straży Granicznej ze swoimi solistami kolędowali dla papieża Franciszka i zebranych w Watykanie tłumów.

Wśród wiernych z całego świata, licznie zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie na modlitwie „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem, nie zabrakło także Polaków. Jak podało Radio Watykańskie,tym razem było ich także bardzo dobrze słychać.

Trudno by było inaczej, skoro wśród pielgrzymujących był zespół dziecięcy „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza oraz orkiestra reprezentacyjna Straży Granicznej. Dla Ojca Świętego i zebranych w Watykanie tłumów wykonali oni kilka kolęd.

- Powróciliśmy do naszej tradycji, ponieważ byliśmy z dziećmi tutaj w Roku Jubileuszowym 2000. Teraz mamy Jubileusz Miłosierdzia. Przyjechaliśmy, żeby pięknie rozpocząć ten Nowy Rok i zaprosić jak najwięcej ludzi na Światowe Dni Młodzieży do Polski w lipcu. To taki akcent sądecki w Rzymie, który przez kilka lat "Promyczki Dobra" prezentowały - powiedział Radiu Watykańskiemu dyrektor dziecięcego zespołu ks. Andrzej Mulka.

- Najbardziej mi się podobało, jak wszyscy zaczęli klaskać, a orkiestra zaczęła grać i taka była bardzo miła atmosfera. Dla Ojca Świętego zagraliśmy refren naszej polskiej kolędy "Gdy się Chrystus rodzi” - mówiła z kolei śpiewająca w „Promyczkach Dobra” Ania Gwóźdź.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama