Nowy numer 49/2020 Archiwum

W radości Ewangelii

W sobotę 6 lutego 2016 roku ks. Leszek Leszkiewicz zostanie wyświęcony na biskupa.

W sobotę 6 lutego ks. Leszek Leszkiewicz zostanie wyświęcony na biskupa. Uroczystości odbędą się w tarnowskiej katedrze o godzinie 10.00. Biskup nominat wybrał już hasło swojej biskupiej posługi „In gaudio Evangelii”, czyli „W radości Ewangelii”.

– Hasło to nawiązuje do adhortacji papieża Franciszka i będzie wyznaczało drogi mojego posługiwania. Jestem zafascynowany tym dokumentem. To jest też program, który pokazuje drogę Kościołowi na najbliższe lata. W tym haśle chciałem odzwierciedlić pragnienie, by w duchu papieża Franciszka spełniać swoją posługę biskupią i służyć Kościołowi. Trzeba nam ciągle wracać do prostoty Ewangelii, bo wszystko, co zostawił nam Chrystus w Ewangelii, to jest najlepszy program duszpasterski dla Kościoła w każdym czasie – mówi bp Leszek Leszkiewicz.

Święcenia biskupie poprzedzą rekolekcje. Biskup nominat chciałby je przeżyć w sanktuarium  w Kalwarii Pacławskiej. 6 lutego podczas uroczystości w katedrze konsekratorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż, a współkonsekratorami bp Wiesław Lechowicz i bp Stanisław Salaterski.

– Wszędzie, gdzie spotykam się z ludźmi, proszę ich o modlitwę. Jest ona mi teraz bardzo potrzebna – dodaje biskup nominat. Został już także zaprojektowany herb nowego biskupa pomocniczego. Nawiązuje on do hasła biskupa nominata. W herbie zostały umieszczone symbole czterech ewangelistów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama