GN 48/2020 Archiwum

O puchar króla Baltazara

W Piwnicznej-Zdroju zagrali w piłkę dla dzieci. W akcję włączyły się gwiazdy polskiego sportu.

Piwniczna była gospodarzem charytatywnego turnieju piłki halowej „Królowie Dzieciom”. Rozgrywki odbyły się wHali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Krynickiej 2. W szranki o koronę króla Baltazara stanęło 12 drużyn męskich reprezentujących m.in. Piwniczną, Nowy Sącz, Trzetrzewinę, Rzeszów i Kielce.

- Gmina Piwniczna-Zdrój bardzo chętnie skorzystała z propozycji organizacji tak zaszczytnego przedsięwzięcia - powiedział burmistrz Zbigniew Janeczek. - Z zawodu jestem nauczycielem i pracowałem długo z dziećmi z domów dziecka. Znam ich problemy i psychikę. Wiem, że okres ferii zimowych i wakacji jest dla nich najcięższy. Brak pieniędzy nie pozwala im w godny sposób spędzić tego czasu. Celem tego turnieju była zbiórka funduszy dla nich, a w szczególności dla Domu Dziecka w Klęczanach. Ponadto w Piwnicznej-Zdroju z tej okazji pojawili się wybitni sportowcy, telewizja, radio oraz prasa ogólnopolska i regionalna. Artykuły i wejścia na żywo oraz spoty o Piwnicznej-Zdroju przyczyniły się do jej promocji i popularyzacji w całym kraju. Dopisali też mieszkańcy gminy; trybuny były pełne i byli oni zachwyceni tym całym sportowym wydarzeniem w święto Trzech Króli - dodaje burmistrz.

Oprócz rozgrywek sportowych widzowie, którzy do ostatniego wolnego miejsca wypełnili trybuny piwniczańskiej hali, mogli wziąć udział w aukcji charytatywnej, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz organizacji zimowego wypoczynku dla dzieci z Domów Dziecka.

Na ten cel zostały również przeznaczone pieniądze zebrane od drużyn w ramach tak zwanego „wpisowego”. Licytowane przedmioty zostały ofiarowane m.in. przez Mirosława Szymkowiaka, Justynę Kowalczyk, Kamila Stocha oraz kluby Legii Warszawa, Lecha Poznań, Cracovii i wielu innych.

Inicjatywa organizacji turnieju spotkała się z pozytywnym odzewem gwiazd polskiego sportu. - Trzeba by być bez serca, żeby nie wspomóc tej akcji Fundacji Orlik Polska na rzecz dzieci - powiedział Mirosław Szymkowiak.

Podczas turnieju wystąpiły również zespoły Promyczki Dobra oraz Dolina Popradu. Rozgrywki zakończył mecz rozegrany pomiędzy Reprezentacją Polski w futsalu + 35 oraz oldboyami Kadry Małopolski.

- Impreza była wspaniałym wydarzeniem pod kątem promocji gminy. Pokazaliśmy to, co najlepsze i najbardziej atrakcyjne - powiedziała Janina Janur, dyrektor piwniczańskiego Ośrodka Kultury.

- Ludzie mieli szanse przekonać się na własne oczy o bogatej ofercie spędzania czasu w Piwnicznej-Zdroju. Nowo wybudowana hala sportowa ze ścianką wspinaczkową, lodowisko, baseny i wiele innych atrakcji z pewnością sprawią, że odwiedzający gminę turyści zatrzymają się w niej na dłużej - dodaje.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama