Nowy numer 49/2020 Archiwum

Armia Maryi przejdź do galerii

W Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Tarnowskiej z udziałem biskupa Andrzeja Jeża.

- Bóg nie pozwoli, żeby nas pokonały przeciwności życia. Świadomość Jego obecności w łodzi naszego życia pozwala nam wytrwale stawiać czoło trudnościom - mówił w homilii do zgromadzonych na Eucharystii rycerzy biskup tarnowski Andrzej Jeż. Biskup zwrócił uwagę także na ogromne przy tym wsparcie Maryi Niepokalanej, bo "gdzie Chrystus, tam i Ona".

Przywołał również w homilii postać św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego 122. rocznica urodzin minęła 8 stycznia. - Zwrócimy uwagę, jak on potrafił przeciwny wiatr historii świetnie wykorzystać, żeby poruszać się do przodu, przeciw logice tego świata. Im większy opór świata, tym bardziej zwyciężał. Im większe zło, im większe przeciwności, to dzięki zawierzeniu Chrystusowi i Niepokalanej większa siła oddziaływania - mówił bp Jeż. - Z Boga pochodzi przeogromna moc, nie z nas - dodał.

Z kolei ks. Stanisław Śliwa, kościelny asystent Mi diecezji tarnowskiej, odwołując się do homilii biskupa, mówił: - Mamy być rycerzami nowej ziemi i nowego nieba. Mamy być rycerzami odważnymi, odnajdującymi w przeciwnościach życiowych jeszcze większą mobilizację do gorliwszej pracy, posługi i podążania tymi drogami, które pokazuje nam Chrystus, na które zaprasza nas Jego Matka i które realizujemy w Kościele - zaznaczył ks. Śliwa.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż poświęcił także wystawę, którą zarząd diecezjalny MI przygotował o o. Maksymilianie Kolbe w związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą jego śmierci głodowej i przyszłoroczną 100. rocznicą powstania Rycerstwa Niepokalanej. Towarzyszy jej projekcja jednego z dwóch filmów o o. Maksymilianie.

Jak zapowiada Jan Hajduga, prezes diecezjalnego zarządu MI, wystawa będzie prezentowana w różnych miejscach diecezji tarnowskiej. Najpierw przez co najmniej dwa tygodnie w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie została otwarta, a później w Niecieczy. - Na Światowe Dni Młodzieży chcemy ją pokazać w kościele oo. franciszkanów w Krakowie - mówi prezes Hajduga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama