Nowy numer 49/2020 Archiwum

200 domów otworzyło drzwi przejdź do galerii

Parafia pw. św. Mikołaja w Bochni ma już nocleg dla ponad 1000 pielgrzymów. To dużo, ale potrzebuje jeszcze 1500 miejsc.

Dzięki kolejnej już akcji wolontariuszy w parafii św. Mikołaja ponad 1000 pielgrzymów znajdzie zakwaterowanie u przeszło 200 rodzin.

- To dużo, jednak ciągle niewystarczająco, ponieważ tylko w tej jednej bocheńskiej parafii potrzeba około 2500 miejsc. Dlatego młodzi ludzie ciągle bardzo liczą na wszystkich parafian - mówi Magdalena Kukuła z Sekcji Dziennikarskiej Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM.

Dwa dekanaty: bocheńskie, brzeski i szczepanowski tworzą jedną ze stref zakwaterowania podczas ŚDM Kraków 2016. W tej chwili udział w spotkaniu z papieżem zadeklarowało już ponad pół miliona osób. Doświadczenie poprzednich ŚDM pokazuje, że rejestruje się zwykle ok. 40 proc. pielgrzymów.

Wolontariusze z parafii św. Mikołaja Biskupa w Bochni po raz kolejny zorganizowali Niedzielę ŚDM. Mimo zimna i deszczu obecni byli podczas wszystkich 11 Mszy św. w bazylice oraz kościele szkolnym i zachęcali parafian do otwarcia swoich domów dla pielgrzymów.

- Nas i naszą akcję przez cały dzień wspierał ks. proboszcz Wojciech Gałda, który dzień wcześniej objął posługę w parafii - dodaje Magda.

Młodzi ludzie odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące Światowych Dni Młodzieży, rozdawali deklaracje zakwaterowania, ulotki informacyjne oraz pamiątkowe ŚDM-owe kalendarze na 2016 rok. Niedziela ŚDM była również okazją do zdobycia wyjątkowych bocheńskich gadżetów ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama