powrót
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • Newsletter
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
Spotkanie biskupa Andrzeja Jeża z nauczycielami  
Spotkanie biskupa Andrzeja Jeża z nauczycielami
Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Słowa uczą, ale to przykłady pociągają przejdź do galerii

Mszy św. dla nauczycieli i wychowawców przewodniczył bp Andrzej Jeż. Biskup poświęcił także siedzibę KSW.

bs

|

GOSC.PL

dodane 15.01.2016 14:30
0

- Życzę wam, abyście wszelkie działania podejmowali z perspektywy wiary oraz abyście przekazując wiedzę czy wychowując uczniów, dawali świadectwo przykładem. Dużo łask Bożych, zdrowia, sił, radości z każdego napotkanego człowieka - życzył na początku nowego roku nauczycielom biskup.

Jak zauważa ks. dr Robert Dytko, diecezjalny duszpasterz nauczycieli, wspólne spotkanie to dobry czas, aby się poznać, integrować, wymienić doświadczeniem. - To ważne, aby nowy rok rozpocząć od zawierzenia swoich spraw i trudności Panu Bogu, zwłaszcza że bycie dziś nauczycielem nie jest łatwe - mówi ks. Dytko.

Dzisiaj bycie nauczycielem to wychowywanie z miłością, trzeba wiele z siebie dać, serca, cierpliwości, empatii. - Tak jak kiedyś powiedział Jan Paweł II, dzisiaj świat bardziej potrzebuje świadków niż nauczycieli. Słowa uczą, ale to przykłady pociągają. Młodzi pragną takich przykładów, także wśród nauczycieli, zwłaszcza wtedy, kiedy brakuje ich w rodzinach - zauważa duszpasterz nauczycieli.

Nauczyciele sami zauważają to w swojej pracy, przede wszystkim kiedy dane jest im pracować z tą "najtrudniejszą" młodzieżą. Zbigniew Jankowski, emerytowany nauczyciel, wychowawca i były dyrektor Zakładu Poprawczego w Tarnowie, uważa, że jeśli z młodzieżą nie mamy dobrego kontaktu, to niewiele jej przekażemy.

- Chyba naszym, nauczycieli, najczęstszym błędem jest to, że chcemy oddziaływać słowem, a najbardziej jednak oddziałuje się własną osobowością, własnym przykładem, nawet wyglądem, a dopiero potem tym, co się mówi. A już wielomówstwo zdaje się być z góry skazane na straty - mówi Zbigniew Jankowski.

Podczas spotkania z nauczycielami biskup tarnowski Andrzej Jeż poświęcił siedzibę Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców przy pl. Katedralnym 1.

- Czekaliśmy na to miejsce kilkanaście lat. Cieszymy się tym bardziej, że sąsiadujemy z młodzieżą, z którą już planujemy współpracę - mówi Danuta Ciszek, prezes KSW. - Siedziba jest potrzebna, żeby zintegrować zespół. Do tej pory wszędzie byliśmy gośćmi. Teraz już mamy swoje miejsce, mamy już swój adres. Centrum miasta to także zaleta - dodaje pani prezes.

1 / 1
Spotkanie noworoczne nauczycieli

WIARA.PL DODANE 15.01.2016 AKTUALIZACJA 15.01.2016

Spotkanie noworoczne nauczycieli

​14 stycznia biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św. dla nauczycieli i wychowawców. Po niej poświęcił siedzibę KSW, która znajduje się przy pl. Katedralnym 1. Spotkanie noworoczne nauczycieli odbyło się w auli Jana Pawła II przy parafii katedralnej. Dzieci i młodzież - wychowankowie przykatedralnej świetlicy środowiskowej - wystawili przygotowane pod kierunkiem s. Moniki Jurewicz przedstawienie "1:0 dla nieba". Zdjęcia: Beata Malec-Suwara /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJA TARNOWSKA
  • DUSZPASTERSTWO NAUCZYCIELI
  • NAUCZYCIELE
  • WYCHOWAWCY

Polecane w subskrypcji

  • Między filmem a grą komputerową. Recenzja „Minecraft: Film”
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Między filmem a grą komputerową. Recenzja „Minecraft: Film”
  • Przepis na kampanię. Co decyduje o zwycięstwie w wyborach?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Przepis na kampanię. Co decyduje o zwycięstwie w wyborach?
  • „Tutaj nawet na spacer nie można wyjść swobodnie”. Jak Caritas pomaga w Jemenie
    • Świat
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Tutaj nawet na spacer nie można wyjść swobodnie”. Jak Caritas pomaga w Jemenie
  • Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • SYNOD