Nowy numer 33/2022 Archiwum

Miłość oddycha wolnością

Nakładem wydawnictwa Biblos ukazał się drugi zwój z Orlej Wyspy - "Tchnienie Ruppali" - autorstwa Anny Kościółek z Tarnowa.

- Fantazjowanie, bajki były we mnie od zawsze. Lubiłam sobie coś tam wymyślać, ale jeszcze cztery lata temu, gdyby mi ktoś powiedział, że powstanie z tego książka, to bym go postukała po głowie - mówi Anna Kościółek, autorka "Zwojów z Orlej Wyspy".

Postukać po głowie można by i dwa razy, bo właśnie nakładem wydawnictwa Biblos ukazała się druga część jej Zwojów z Orlej Wyspy - "Tchnienie Ruppali".

Tytułowa Ruppala to nic innego jak miłość. Tchnienie miłości to zaś wolność. I to właśnie ona jest główną bohaterką drugiej części opowieści. - Miłość oddycha wolnością. Jeśli człowiek robi coś, nie dlatego że chce, ale dlatego że musi, nigdy wolnym nie będzie. Jeśli jesteśmy zmanipulowani niezdrowymi relacjami, nałogami, to nie jesteśmy wolni i nie potrafimy kochać tak naprawdę. "Chcę" to jest prawdziwa miłość - mówi Anna Kościółek.

Wartości, o których mowa, i sposób ich rozumienia autorka przemyca pod płaszczykiem atrakcyjnego, zupełnie wymyślonego przez nią świata, który znany już jest tym, który czytali pierwszy zwój, a więc "Cień pod lupanem".

Teraz, po tym jak pierwszy raz Orlej Wyspie udało się pokonać Ducha Ciemności, zostaje ona podzielona na sześć osad: Sarem, Nether, Getlandia, Tumbago, Luppa i Kajfas. Każda, posiadająca jakiś swój skarb, została nazwana imieniem wojownika, który gotów był oddać życie za Białego Ducha - Aru Zana. W prawie wyspy zostało nakazane, by co roku świętować dzień zwycięstwa. Wszyscy osadnicy udają się więc na Dzień Białego Ducha. Po całej nocy zabaw wschodzi słońce nowego dnia. Mieszkańcy Orlej Wyspy przy zamkniętych oczach przywołują w myślach dobre uczynki i dobroć, która przez miniony rok stała się ich udziałem. Dobro, karmiąc się tymi uczynkami, wzmacnia się, przybiera na sile. To jednak nie znaczy, że nic mu nie zagraża...

"Tchnienie Ruppali" można kupić w księgarniach Biblosu. W przygotowaniu jest także dodruk pierwszej części - "Cień pod lupanem", którego nakład już się wyczerpał.

 

Miłość oddycha wolnością  

 

 

 

 

 

Konkurs

Dla naszych Czytelników mamy jeden egzemplarz drugiej części "Zwojów z Orlej Wyspy" z autografem Anny Kościółek. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie:

Lupan to (a) drzewo; (b) postać czy (c) góra?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: tarnow@gosc.pl do 20 stycznia. Spośród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi wylosujemy jedną, której autor otrzyma od nas książkę z autografem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama