Nowy numer 42/2019 Archiwum

Odebrali GRAND PRIX!

Chór Canticum Iubilaeum przyjechał z główną nagrodą XXV Tyskich Wieczorów Kolędowych.

W tyskim kościele pw. św. Marii Magdaleny odbył się uroczysty koncert galowy kończący jubileuszowe XXV Tyskie Wieczory Kolędowe.

– W pierwszej części zaprezentowali się laureaci, w drugiej Chór Politechniki Gliwickiej i Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy wraz solistami pod dyrekcją Henryka Jana Botora wykonali oratorium "Mesjasz" Haendla – informuje Mateusz Franczyk.

Nagrodę GRAND PRIX konkursu otrzymał limanowski Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika.

– Limanowianie zachwycili jurorów nie tylko perfekcyjnym wykonaniem, ale także brzmieniem chóru i interpretacją.  Jurorzy podkreślali bardzo wysoki poziom konkursu i dobre przygotowanie chórów. W konkursie udział wzięło 17 chórów. Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi! Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku konkursu, gdyż śpiewały znakomite chóry – mówi Krzysztof Młynarczyk, prezes chóru. – To uwieńczenie naszej pracy i trudu dyrygenta – dodaje.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL