Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wszystko gra przejdź do galerii

W dekanacie lipnickim młodzież wystąpiła w kilku parafiach z koncertami promującymi Światowe Dni Młodzieży.

Koncerty odbyły się Nowym Wiśniczu, potem Muchówce i ostatnio w Żegocinie.

- Dekanat jest rozległy. Liczy 14 parafii. Te trzy kościoły to są miejsca, do których najbliżej mieli ludzie z różnych rejonów dekanatu - mówi ks. Paweł Broński, dekanalny duszpasterz młodzieży.

Na koncert złożyło się wiele bożonarodzeniowych pieśni w ciekawych aranżacjach zagranych fajnie przez zespół „Pięć i pół”, a zaśpiewanych przez młodych zaangażowanych w organizację Światowych Dni Młodzieży. 

- W tej naszej śpiewającej grupie są animatorzy parafialni ŚDM z 11 wspólnot. Do tego wolontariusze, ci, którzy zgłosili się do udziału w projekcie. W sumie wyszło nam takie dekanalne przedsięwzięcie, które pozwoliło nam samym sprawdzić czy umiemy ze sobą współpracować, potwierdzić to, że wszystkim nam zależy. Na próby niektórzy, aby na nie dotrzeć, musieli pokonać po kilkanaście kilometrów w jedną stronę. A jednak przyjeżdżali. Na hasło, że robimy raban w okolicy na pierwszej próbie zespołu wokalnego zebraliśmy bez problemu 30 osób z wielu parafii dekanatu - opowiada Klaudia Stec, dekanalna animatorka ŚDM. 

Koncerty w parafiach to świadectwo wiary młodych. To także emanacja ich entuzjazmu. - Oni chcą, by radość młodego życia opartego na Bogu była zaraźliwa. Chcą zarazić także innych młodych i dorosłych współpracą w dziele ŚDM, a sami własnym przykładem pokazują, że współpracować potrafią - tłumaczy ks. Paweł Broński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL