Nowy numer 8/2021 Archiwum

KSM podsumowane przejdź do galerii

Przedstawiciele oddziałów parafialnych stowarzyszenia radzili i bawili w Limanowej.

Noworoczne spotkanie przedstawicieli parafialnych oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz księży asystentów odbyło się tym razem w Limanowej, przy sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej.

Mszy św. dziękczynnej za miniony rok formacji i pracy w stowarzyszeniu przewodniczył ks. dr Paweł Górski, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży tarnowskiej kurii diecezjalnej.

Głównym celem spotkania było podsumowanie ostatniego roku działalności stowarzyszenia.

– To także okazja do integracji ludzi pochodzących z różnych stron diecezji, czas na podejmowanie nowych zadań. I czas na dobrą zabawę podczas noworocznego balu KSM – mówi Magdalena Rosiek z Limanowej.

Ubiegłoroczne działania KSM zostały częściowo włączone w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Jedną z inicjatyw kontynuowanych w ubiegłym roku była Krucjata Modlitwy w intencji ŚDM.

– Wydarzenie, które nas czeka traktujemy jako dar Bożej Opatrzności, które pomoże nam rozbudzić religijnie nie tylko młodzież, ale także środowiska, w których żyją ludzie młodzi: rodzina, szkoła, stowarzyszenia, ruchy, miejsca spędzania wolnego czasu. Okres przygotowań do ŚDM ma być przede wszystkim czasem pogłębionej formacji duchowej – odnajdywania osobistej drogi do Chrystusa. Ma to być czas coraz bardziej świadomego włączania się w życie Kościoła, który jest moją wspólnotą, ożywienie istniejących wspólnot lub zakładanie nowych w parafiach, gdzie ich nie ma – wyjaśniają organizatorzy krucjaty.

Ostatnim punktem diecezjalnego zjazdu KSM był IV Bal Noworoczny. Wzięło w nim udział około 100 osób. – Obowiązywał strój wieczorowy, co dodawało temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego – mówi Magdalena Nowak, sekretarz Zarządu KSM DT.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama