Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na głosy i trąbki przejdź do galerii

Puellae Orantes wystąpiły ze światowej sławy kwintetem dętym Canadian Bras z Toronto.

Dziewczęcy chór katedralny Puellae Orantes zaśpiewał dwa koncerty z najlepszym na świecie kwintetem dętym Canadian Bras z Toronto. Wydarzenia miały miejsce w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie oraz w sali koncertowej NOSPR w Katowicach.

– W 2015 roku mogliśmy pokazać szerokie możliwości wykonawcze naszego zespołu. Idąc tym tropem podjęliśmy kolejne wyzwanie, czyli zaśpiewać jako chór jednorodny z kwintetem dętym Canadian Brass – mówiła przed koncertami Aleksandra Topor, odpowiedzialna za przygotowanie wokalne dziewcząt.

Canadian Brass nosi miano najlepszego kwintetu blaszanego na świecie. Powstał w 1970 roku. Jest reprezentantem Kanady na najważniejszych uroczystościach w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie ponad 130 albumów, sprzedanych w ponad 2 mln. egzemplarzy. Koncertuje na całym świecie. Prezentuje bardzo różne utwory i style muzyczne.

– Podczas naszych wspólnych koncertów goście zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, tworząc pełne humoru, niepowtarzalne kreacje sceniczne. Wspólnie z tarnowskim chórem Canadian Brass wykonali polskie kolędy i pastorałki oraz międzynarodowe standardy muzyki bożonarodzeniowej, w aranżacji Łukasza Farcinkiewicza. Na bis zabrzmiały „Z kopyta kulig rwie” i „Don't worry, be happy”. Koncerty zostały entuzjastycznie odebrane przez trzy i pół tysięczną publiczność – cieszy się pani Aleksandra.

W nowym roku pracy chór włączy się w obchody jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zostało zaplanowanych 15 koncertów, m.in. we wszystkich bazylikach diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama