GN 48/2020 Archiwum

Biskup zaprasza

Na dziękczynienie za beatyfikację polskich franciszkanów, męczenników z Peru, oraz na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego.

Dziękczynienie za beatyfikację o. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz o. Michała Tomaszka, franciszkanów zamordowanych w Peru, odbędzie się 1 lutego o godz. 17.30 w tarnowskiej katedrze.

– Zapraszam do udziału w tej uroczystości tarnowskich diecezjan, a szczególnie wszystkich zaangażowanych w szeroko rozumiane dzieło misyjne. Uroczystość dziękczynienia za dar beatyfikacji nowych błogosławionych będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz – pisze w specjalnym komunikacie bp Andrzej Jeż.

Drugim wydarzeniem rangi diecezjalnej będzie uroczystość zamknięcia Roku Życia Konsekrowanego. Odbędzie się ona 2 lutego. O godz. 12.00 wszyscy uczestnicy uroczystości przejdą przez Bramę Miłosierdzia w tarnowskiej katedrze, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób konsekrowanych.

W tym dniu ofiarą na tacę będzie można wesprzeć klasztory klauzurowe istniejące w diecezji tarnowskiej, czyli klasztor sióstr klarysek w Starym Sączu, klasztor sióstr karmelitanek w Tarnowie oraz klasztor sióstr franciszkanek – bernardynek w Kończyskach k. Zakliczyna.

– Za dar modlitwy oraz wszelkie dowody solidarności tarnowskich diecezjan z zakonami klauzurowymi pragnę już dziś złożyć serdeczne podziękowania – dodaje biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama