Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomóż spełniać marzenia

Bartek Kluska z Tarnowa został "twarzą" kampanii Caritas Diecezji Tarnowskiej.

„Twarzą” tegorocznej kampanii społecznej Caritas Diecezji Tarnowskiej „1 procent podatku to 100 procent serca” został Bartosz Kluska z Tarnowa.

– Caritas Diecezji Tarnowskiej w swej bogatej i różnorodnej działalności bardzo dużo czasu i środków poświęca na rzecz dzieci i młodzieży. W kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży oraz trwającego Roku Miłosierdzia postanowiliśmy, aby twarzą tegorocznej akcji 1% był przedstawiciel młodzieży. Wybraliśmy Bartosza, który dał się poznać na odpuście u Matki Bożej Szkaplerznej jako pięknie czytający lektor. Ze względu na potrzebę ciągłej rehabilitacji i związane z tym koszty, których jego mama nie jest w stanie sama pokryć, postanowiono właśnie przez akcję promocyjną „1 procent podatku to 100 procent serca” pomóc właśnie jemu, tym bardziej, że jest młodzieńcem, który się nie poddaje, jest optymistą i dzięki swojej pracy odnosi sukcesy w pływaniu – mówi ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora CDT.

Bartosz ma 14 lat. Urodził się z wrodzonym wodogłowiem i wieloma innymi schorzeniami, które m.in. spowodowały, że porusza się na wózku. – Mimo to jest bardzo pogodnym, radosnym dzieckiem, chętnym do pomagania innym – mówi mama Bartosza pani Lucyna.

Chłopak chodzi do gimnazjum, a od 8 roku życia trenuje pływanie pod okiem mistrzyni świata i Europy, brązowej medalistki Paraolimpiady w Sydney i finalistki Paraolimpiady w Atenach Anety Michalskiej-Kocjan. I ma sukcesy!

– Jestem złotym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu – cieszy się Bartosz.

Zdobył dwa srebrne medale na Ogólnopolskim Mitingu im. Maćka Majki w Tychach, trzy złote medale i statuetkę na Małopolskich Zawodach Integracyjnych w Tarnowie.

– To wspaniałe uczucie – wygrywać. Daje satysfakcję, zachęca, żeby się nie poddawać. Koledzy i koleżanki nie mogą się nadziwić, jak ja pływam, skoro nie mogę używać nóg. Ale daję radę, bo moimi nogami są ręce – śmieje się chłopak.

Jego marzeniem jest pojechać kiedyś na Paraolimpiadę, a w tym roku na Światowe Dni Młodzieży. Bartosza można wspomóc ofiarując mu jeden procent swojego podatku. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie caritas.diecezja.tarnow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama